انواع تیزر تبلیغاتی

تیزر رئال

 

به تیزرهای تبلیغاتی که به شکل ویدیو هایی با مردم واقعی در فضای واقعی فیلم برداری می شوند و محصول واقعی را نشان می دهند، تیزر رئال می گویند. معمولا تیزر های رئال خط داستانی معینی را دنبال می کنند و سعی دارند پیامی مشخص به بیننده بدهند.

برای بهتر متوجه شدن تیزرهای رئال، می‌توانید تبلیغات تلویزیونی را در نظر بگیرید، که طبق معمول تعدادی افراد برای تبلیغ محصول، با هم مکالمه می‌کنند یا خصوصیات محصول را توضیح می‌دهند. ساخت این آگهی و تبلیغات معمولا برای قشر خاصی نیست و برای تمامی سنین مناسب هستند.

 

تیزرهای تبلیغاتی رئال

به بیان دیگر تیزرهای تبلیغاتی رئال از متداول ترین و کاربردی ترین تیزرهای تبلیغاتی هستند که در جذب مخاطب قدرت و تاثیر بسیاری دارد. اما هنگام تولید تیزر رئال، امکاناتی مورد نیاز است که تهیه آن‌ها کمی زمان بر است. نکته حائز اهمیت این است که میزان تاثیرگذاری تیزر رئال بر مخاطبان و مشتریان به عوامل زیادی وابسته است.

  • کیفیت تولید تیزر تبلیغاتی
  • بازیگرانی که در آن بازی می‌کنند
  • نحوه کار و کارگردانی تیزر رئال

مزیت تیزر رئال :

تیزر رئال از جمله تبلیغات کاملا واقعی است. یکی از خصوصیات مشترک آن با سایر تیزرها این است که مانند یک فیلم کوتاه دارای داستان و فیلمنامه است، همچنین تنها مقصود آن رساندن پیام به مخاطب است. تیزرهای تبلیغاتی رئال به صورت رئال و رئال انیمیشن وجود دارند.

خصوصیات تیزرهای تبلیغاتی رئال

هر یک از دو نوع تیزرهای تبلیغاتی رئال، دارای مزایا و خصوصیات خودشان می‌باشند. هر یک از آنها برای مخاطبان ویژه‌ای آماده سازی و مطرح شده‌اند. یکی از بارزترین خصوصیات تیزر رئال این است که افراد بدون هیچگونه جلوه خاصی در مقابل دوربین قرار می گیرند و به خوبی نقش بازی می‌کنند.

خصوصیت دیگر تیزر رئال این است که افراد بسیاری در تولید این نوع تیزر درگیر و هماهنگ هستند. فعالیت آن‌ها به صورت گروهی انجام می‌شود به همین علت هزینه‌های مربوط به تیزر رئال نسبت به دیگر انواع تیزر تبلیغاتی بیشتر است.

ساخت تیزر رئال در سه مرحله صورت می‌گیرد:

 

 پیش از تولید، تولید و پس از تولید

هر یک از این مراحل اصول و برنامه‌های ویژه‌ی خود را دارند. اما علاوه بر موارد یاد شده، برخی اصول نیز میان آن‌ها مشترک است. تیزر رئال در صورتی می تواند آثاری مثبت بر روی مخاطبان بگذارد، که هدف خاص آن‌ها را شناسایی و دنبال کند. باید متناسب با نیاز و خواسته مخاطبان، با بالاترین کیفیت تبلیغات انجام دهد و نظر مخاطبان را به خود جلب کند.

مراحل ساخت تیزر رئال :

تیزر تبلیغاتی، به ویژه تیزر رئال دارای قدرت بالایی در تاثیرگذاری مخاطبان می باشد. با توجه به این موضوع،  رای آن‌ها حالت استانداردی انتخاب شده است. مدت زمان تیزر رئال باید بین 15 تا 50 ثانیه باشد در اینصورت کیفیت آن تیزر حفظ می‌شود. نکته قابل توجه این است که عوامل و موارد زیادی در ساخت تیزر رئال و بالا رفتن کیفیت آن نقش دارد.

از جمله :

  • نخست باید اهداف و نیازهای مشتریان و مخاطبان را شناسایی کنید و ایده پردازی خلاقانه و متفکرانه ای در آن حوزه انجام دهید.
  • ساخت سناریوی گویا، مخصوص گروه مربوط به تولید و همچنین اطلاع رسانی آن به مشتری
  •  از عوامل و افراد مجرب و حرفه ای در پشت صحنه استفاده کنید. مانند کارگردان، تصویربردار، طراح صحنه و لباس، صدابردار و….
  • اصلاح رنگ مربوط به تمامی قسمت های آن همچنین توجه به آیتم های گرافی
  • ساخت موسیقی متناسب با تیزر رئال

فهرست
error: Content is protected !!