He5042457d9874409824bd36645f6795eU

طراحی و چاپ بسته بندی لباس

تاریخچه بسته بندی

بسته بندی، ناشی از نیاز اولیه بشر برای حفاظت از محصولات خود و حمل و نقل آنها بود. هیچ تاریخ دقیقی از استفاده اولیه بشر از بسته بندی ثبت نشده است، اما در دوران پیشین از پوست حیوانات،‌ برگ یا کدو برای نگهداری و حمل محصولات استفاده می‌کردند.

امروزه، هدف از بسته بندی تنها نگهداری و جابه‌جایی محصول نیست و روز به روز اهمیت بسته بندی در بازاریابی محصول، برای ما مشخص تر می‌شود.

قبل از اینکه وارد جزییات شویم، لازم است این نکته را بدانید:

 بسته بندی از سه دیدگاه متفاوت اهمیت دارد.

۱-از دیدگاه مشتری

مشتری بسته بندی محصول را می‌بیند و با خود می‌گوید این محصول چقدر جذاب است، آن را از قفسه بر می‌دارد.

حالا یک بسته بندی خوب، قادر است در کمترین زمان به این سوالات مشتری پاسخ دهد.

این محصول چیست؟

از چه برندی است؟

تفاوتش نسبت به سایر محصولات مشابه خود چیست؟

چه منفعتی برای من دارد؟

قابل بازیافت است؟

نکته جالب‌، این است که ۶۴٪ مردم در صورت دوست داشتن بسته بندی، بدون تحقیق آن محصول را خریداری می‌کنند و حتی به دنبال پاسخ سوالات ذکر شده بالا نمی‌گردند.

۲-از دیدگاه بازاریابی

محصول شما در میان همه‌ی برندها باید حرفی برای گفتن داشته باشد.

اهمیت بسته بندی در بازاریابی، مستقیما بستگی به کیفیت محصول و نوع بسته بندی(فرم، رنگ، گرافیک) دارد.

اگر بسته بندی شما در هر دو مورد، کیفیت بالایی داشته باشد، می‌تواند دل مشتریان را چه در داخل ایران، چه خارج از ایران به دست آورد.

۳-از دیدگاه تولید

  در آخر باید در نظر داشته باشیم آیا بسته بندی مورد نظر ما به اندازه محصولی که ارائه می دهیم اهمیت دارد یا نه! آیا ارزش دارد برای یک محصول معمولی، بسته بندی‌ای با کیفیت بالا و طراحی منحصر به فرد ارائه شود؟

پیشنهاد می‌کنم برای رسیدن به پاسخ این سوال، به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

مارک پارچه ای

مارک پارچه ای در برابر شست و شو و نور مقاوم بوده و از ماندگاری بیشتر و فرسودگی کمتری نسبت به دیگر اتیکت ها و لیبل ها برخوردار میباشد. همچنین لیبل های پارچه ای (لیبل بافتنی) بیشتر برای کارهای اورجینال و ماندگار به کار میرود و از کیفیت بالایی نیز برخودار میباشد. در ادامه شما می توانید نمونه هایی از اتیکت ها و لیبل های پارچه ای و بافت را مشاهده کنید.

اتیکت ها و لیبل های چاپی

به دلیل تنوع بالای رنگ و متریال به کار رفته در آن نسبت به سایر لیبل ها متمایز می باشد. قیمت این نوع اتیکت به نسبت انواع دیگر اتیکت ها مقرون به صرفه تر بوده و همچنین محدودیتی از لحاظ ظرافت طرح و یا تعداد رنگ به کار رفته ندارد. چاپ برجسته و طلا کوب روی ساتن،کتان و….‌از خدمات خاص ما برای شما عزیزان میباشد. در ادامه می‌توانید نمونه کارهایی از لیبل های چاپی را مشاهده کنید.

تگ لباس و کارت آویز

تگ لباس و کارت آویز از جنس مقوای گلاسه لمینت شده ، ایندبورد و (یا به درخواست مشتری ‏متریال های دیگر) که نام برند و دیگر اطلاعات تجاری ، به شیوه ای جذاب و چشم نواز بر روی آن ‏چاپ می شود و به صورت آویز از محصول بوسیله نخ پلمپ در معرض دید قرار می گیرد که ما این محصول را با (قالب دلخواه مشتری و طراحی و یو وی برجسته رایگان) ارائه میدهیم.

تفاوت مارک های چرمی با سایر مارک ها

مارک ها و لیبل های چرمی نسبت به سایر مارک ها از کیفیت بهتری برخوردار هستند. این نوع از مارک ها می‌توانند به محصول شما ظاهری شیک و برازنده داده و اصطلاحا کلاس محصول شما را بالا ببرد.از آنجا که یکی از مزایای استفاده از مارک ها و لیبل ها بحث برند سازی و شناخت برند توسط خریداران و کاربران است، مارک های چرمی باعث جلب توجه کاربران شده و به همین دلیل برند شما بیشتر در معرض توجه قرار خواهد گرفت. در ادامه می توانید نمونه هایی از مارک ها و لیبل های چرمی را مشاهده کنید.

فهرست
error: Content is protected !!