آرایشی3 1

طراحی و چاپ بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی

در حوزه صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع محدودی وجود دارد که برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار و دائمی خود، از پتانسیل بالایی برخوردار هستند. از آن جایی که تقریباً هر خانمی به صورت روزانه دائماً از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می کند (حتی اگر به تعداد زیاد آقایان نیز اشاره نکنیم)، در نتیجه این ابزار زیبایی در سراسر جهان از جمله محصولات اصلی موجود در قفسه هر حمامی به شمار می رود.
اولین چیزی که باعث می شود محصولات آرایشی و بهداشتی به صورت دائمی مورد توجه مشتریان بالقوه و وفادار قرار بگیرد، بسته بندی آن است، چیزی که در لحظه نخست به چشم هر مشتری می آید. در صورتی که بسته بندی محصولات آرایشی مورد استفاده شما بتواند نظر آن ها را جلب کند و آن چه که مشتریان توقع دارند را برآورده می سازد، به احتمال زیاد آن ها راغب خواهند شد تا محصول شما را خریداری کرده و آن را امتحان کنند. در غیر این صورت محصول شما تنها در قفسه خاک خواهد خورد.

مرحله اول قبل از طراحی

چیزی که قبل از شروع طراحی اهمیت دارد این است که ببینید این طراحی را برای چه کسانی انجام می دهید. مشتری ایده آل شما چه کسی است؟ آیا آن ها دختران جوان و کم سن و سالی هستند که به دنبال زیبایی خیره کننده و داشتن آرایشی متفاوت هستند یا زنانی که می خواهند آرایشی مطابق با رنگ پوست خود داشته باشند؟

شخصیت و جایگاه برند خود را تعریف کنید

معرفی هویت برند شما نیز به اندازه شناسایی هویت مشتریان تان حائز اهمیت است. مارک برند شما چیست؟ آیا مانند برند Urban Decay برندی با طیف تیره و دارای مرز بندی هستید؟ یا ساختار برند شما مانند Bobbi Brown ساده و کلاسیک است؟ مانند Dior ساختاری لاکچری دارید؟ مانند Wet n Wild در دسترس هستید؟ شما به عنوان یک برند چه شخصیت و هویتی دارید که می خواهید آن را به مشتریان خود نشان دهید؟ همه این موارد تعیین می کند که چه معیار و شاخص هایی را باید در طراحی بسته بندی محصولات بهداشتی خود در نظر داشته باشید

برای برند خود یک حس و حال خوب ایجاد کنید

یکی از خلاقانه ترین و بهترین کارهایی که می توانید پیش از طراحی بسته بندی خود انجام دهید، ایجاد یک مود برد خوب برای برندتان است. عکس، رنگ ها، تبلیغات و هر چیزی را که احساس می کنید بدنه شخصیت و هویت برند شما را تشکیل می دهد و آن را تعریف می کند را در کنار هم گردآوری کنید.

 

فهرست
error: Content is protected !!