Food packaging design

طراحی بسته بندی مواد غذایی

طراحی بسته بندی مواد  غذایی، در  قلب صنایع  غذایی مدرن، قرار  دارد و تعداد کمی از مواد  غذایی، بدون بسته بندی فروخته می شوند. بسته بندی خوب از ضایعات جلوگیری می کند و تضمین می کند که  مواد غذایی، کیفیت  مطلوب خود را در طول عمر مفید خود حفظ  کند.

 با وجود اهمیت و نقش کلیدی که بسته بندی ایفا می کند. طراحی بسته بندی مواد غذایی نقش به سزایی در روند فروش شما دارد.

طراحی بسته بندی مواد غذایی برای محافظت از آن در برابر آسیب، آلودگی، فساد، حمله آفات و دست کاری در هنگام حمل و نقل، ذخیره سازی و خرده فروشی است.

بسته بندی اغلب با اطلاعاتی مانند مقدار محتویات، مواد تشکیل دهنده،  محتوای تغذیه ای، دستور العمل های پخت و پز ( در صورت لزوم )، و زمان ماندگاری بر چسب گذاری می شود.

بسته بندی باید به گونه ای طراحی و انتخاب شود که هیچ گونه تداخل نا مطلوبی بین آن و غذا وجود نداشته باشد. انواع بسته بندی شامل کیسه، بطری، قوطی، کارتن و سینی است.

امروزه طراحی بسته بندی مواد غذایی امری مهم می باشد، طراحی بسته بندی مواد غذایی با طرحی زیبا، حتی مشتری را ترغیب به خرید می کند ، وقتی که محصولات شما، طراحی بسته بندی خاص خود را داشته باشد به فروش شما بسیار کمک می کند.

بنابراین طراحی بسته بندی مواد غذایی می تواند معرف کسب و کار شما بشود. رایا گرافیک با تیمی مجرب از طراحان حرفه ای و تجربه کاری 18 ساله خود می تواند بهترین ایده را در طراحی بسته بندی مواد غذایی شما داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

انواع طراحی بسته بندی مواد غذایی

  • طراحی بسته بندی مواد غذایی، بسیاری از وظایف مهم را انجام می دهد. آنها ممکن است به صورت زیر تقسیم شوند.
  1. محفظه: برای اقلا می که دانه بندی می شوند.
  2. بسته های کاغذی بهترین هستند، با سیستم آب بندی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به محصول.
  3. استفاده از قوطی های فلزی
  4. کیسه ها و بطری های پلاستیکی و ظروف شیشه ای و . . .

یکی دیگر از عوامل مهم در بسته بندی،  دوام بسته بندی است.  به عبارت  دیگر، غذای  بسته بندی شده  باید از حمل و نقل تا  مرکز  پردازش مواد غذایی  به سوپر مارکت و به خانه برای مصرف کننده زنده بماند . یعنی بسته بندی در مسیر پیموده از بین نرود.

رایا گرافیک در این زمینه راهنمای خوبی می باشد برای انتخاب درست بسته بندی و طراحی بسته بندی مواد غذایی شما دوستاران کسب و کار.

طراحی بسته بندی حفاظت از محصول شما

  • حفاظت: طراحی بسته بندی مواد غذایی، باید از مواد  غذایی در برابر عوامل بیو لوژیکی مانند موش ها، حشرات  و  میکروب ها محافظت کند. آسیب مکانیکی مانند سایش محصول، نیروهای فشاری و ارتعاش و از تخریب شیمیایی مانند اکسیداسیون،  انتقال رطوبت، و اشعه ماوراء بنفش.
  • ارتباطات: غذای بسته بندی شده باید برای استفاده مصرف کننده، عمدتاً با متن برچسب و گرافیک مشخص شود. هم چنین با استفاده از اشکال مخصوص طراحی بسته بندی مواد غذایی، نیز می توان این کار را  انجام داد.
  • دیگر شکل های شناخته شده بسته بندی مواد غذایی شامل کیسه های چیپس،  سیب زمینی،  و بطری های شیر است. این بسته‌ ها هم چنین اطلاعات تغذیه ‌ای و بسته‌ بندی آن‌ ها بر اساس مشخصات کشور یاحلال را شرح می ‌دهند.
  • هم چنین ممکن است بر چسب نشان دهد که آیا  قرار دادن غذای بسته بندی شده در فرآیند مایکروویو  بی خطر است یا خیر.

تا اینجای مطلب متوجه شدیم که بسته بندی مواد غذایی،  چقدر می تونه مهم باشه تیم حرفه ای رایا گرافیک با داشتن طراحان فوق حرفه ای خود، به شما این امکان را می دهد که بتوانید برای محصولات خود با خلق بهترین طرح، زیر نظر طراحان این سازمان به بهترین خود تان دست پیدا کنید.

طراحی انواع بسته بندی
×

 

سلام!

برای ارتباط در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟