طراحی بسته بندی

 طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی، به آخرین خرید خود فکر کنید. چرا آن برند خاص را خریدید؟ آیا این یک خرید ناگهانی بود یا چیزی که واقعاً به آن نیاز داشتید؟

به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید به این فکر کنید که چگونه از بسته بندی محصول خود استفاده کنید. آیا می خواهید آن را برای مراجعات بعدی فقط در سطل زباله یا ذهن مخاطبان خود قرار دهید؟ اگر مورد دوم است، باید جواب ‌های خود را بالا بیاورید و در طراحی بسته‌بندی برند تلاش کنید. همچنین باید بدانید که چه محصولاتی با طراحی بسته‌بندی حرفه‌ای بهترین عملکرد را دارند . برای اطلاع و سفارش به رایا گرافیک با ما تماس بگیرید.

طراحی بسته بندی نوعی برندسازی است.

دانستن اینکه چگونه محصول خود را در میان سایر محصولات موجود در قفسه ها متمایز کنید می تواند کار سختی باشد. هر محصولی که در بسته بندی عرضه می شود نیاز به طراحی بسته بندی دارد .

بسته بندی ، زمانی که به درستی و خلاقانه انجام شود، در نهایت چیزی است که محصول شما را می فروشد . این چیزی بیش از قرار دادن لوگوی خود بر روی یک بسته یا ارائه یک برچسب یا برچسب جالب است . توجه را جلب می کند ، پیامی می فرستد و باعث می شود مصرف کنندگان احساس خاصی داشته باشند.

مهم ترین نکته فروش محصولات

هر شکل یا اندازه ای که باشد، طراحی بسته بندی یک برند یکی از مهم ترین نقاط تماس است و هرگز نادیده گرفته نمی شود. در رایا گرافیک می توانید با تیمی از طراحان با تجربه برای برآوردن نیازهای تجاری خاص خود همکاری  کنید

. ما ارزش ها ، اهداف ها ی کسب و کار  و همچنین ویژگی های خاص محصول شما را قبل از ادامه پروژه طراحی دریافت خواهیم کرد.

از آنجایی که سفارشی سازی تماماً در مورد ایجاد یک هویت برند منحصر به فرد بر اساس علایق مشتریان است، طرح های بسته بندی نهایی به جلب توجه آن ها  ، بدون شکست کمک می کند.  ما با راه حل های طراحی بسته خود، تجربه های به یاد ماندنی برند را ایجاد می کنیم که لحظات استثنایی و لذت بخشی را برای مشتریان خود فراهم کنیم .

قبل از شروع طراحی بسته بندی برای یک محصول، سه سوال وجود دارد که باید پاسخ آنها را داشته باشید:

 • محصول چیست؟
 • چه کسی محصول را میخرد؟
 • مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟
 • بیایید کمی عمیق تر به این موارد نگاه کنیم ؟
 •  بسته بندی محصول چیست؟

 طراحی بسته بندی محصول به ایجاد نمای بیرونی یک محصول اشاره دارد. این شامل انتخاب هایی در مواد و فرم و همچنین گرافیک، رنگ ها و فونت هایی است که در بسته بندی، جعبه، قوطی، بطری یا هر نوع ظرف استفاده می شود.

در راهنمای نهایی طراحی بسته‌بندی محصول، ما به این می‌پردازیم که چگونه بسته‌بندی خود را به داستانی که می‌خواهید بازگو کند.

چرا به طراحی بسته بندی برای محصول خود نیاز دارید؟

طراحی در همه جا و در همه چیز وجود دارد. ایده این است که بدون ارتباط مستقیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. و چه چیزی به شما در انجام آن کمک می کند؟ طراحی بسته بندی محصول توسط تیم حرفه ای رایا گرافیک!

بسته بندی مدرن محصول و طراحی لیبل توجه خریداران را به خود جلب می کند. تحقیقات ما نشان داده است که بسته بندی جذاب و پایداری می توانند دست به دست هم دهند.

طراحی بسته بندی  به شما کمک می کند تا نکات زیر را به دست آورید:

 • حضور برند خود را در بازار تثبیت می کنید !
 • تلاش های برندسازی خود را بدون هزینه های اضافی افزایش می دهید !
 • ارتباط فوری با خریداران ایجاد می کنید !
 • ایجاد اعتماد در بین مشتریان !
 • اعتبار برند را ارتقا می دهید !
 • در رقابت با رقبا برجسته می شوید !

برخی از سوالات برای طراحی بسته بندی

 1. محصول چیست؟

باید در ابتدا بپرسیم  چه چیزی می فروشید ؟ چقدر بزرگ است ؟ از چه موادی ساخته شده است ؟ آیا ظریف است ؟

این سوال به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا الزاماتی برای بسته بندی محصول شما وجود دارد یا خیر. به عنوان مثال، یک محصول ظریف به بسته بندی مطمئن تری نیاز دارد .  از طرف دیگر، چیزی که بزرگ یا با ابعاد عجیب و غریب است، ممکن است به یک راه حل بسته بندی سفارشی به جای جعبه خارج از جعبه نیاز داشته باشد.

 1. چه کسی محصول را خریداری می کند؟

آیا این محصول قرار است توسط مردان، زنان یا هر دو استفاده شود؟ برای کودکان است یا بزرگسالان؟ آیا برای افرادی که از محیط زیست آگاه هستند طراحی شده است؟ به کسانی که بودجه دارند یا درآمد قابل تصرف زیادی دارند؟

بسته بندی یک محصول باید برای مصرف کننده ایده آل و  جذاب باشد. قبل از شروع فرآیند طراحی، مهم است که بدانید آن مصرف کننده کیستبه طور مثال ، اقلامی که برای مشتری مرفه طراحی شده اند، باید مواردی  را در نظر بگیرند که احساس لوکس بودن را ایجاد کنند.

 1. مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟

اگر محصول قرار است به صورت آنلاین فروخته و ارسال شود، باید در مورد بسته بندی متفاوت فکر کنید تا  از رقبا متمایز شوید. اقلامی که به صورت آنلاین فروخته می شوند، احتمالاً نباید فضای اضافی زیادی داشته باشند که می تواند باعث شود محصول به اطراف بچرخد یا بسته خم شود. و آن هایی که در یک قفسه فروشگاهی  قرار دارند باید چشم خریدار را محاصره ، توسط اقلام دوست داشتنی در بسته های زیبا را جلب کند.

پاسخ های خود را دریافت کردید؟ خوب اینها شما را در گرفتن تمام تصمیمات (بسیاری) دیگری که باید در فرآیند طراحی بسته بندی بگیرید، راهنمایی می کند . و در آخر تمامی اطلاعات را در اختیار طراحان با تجربه ما قرار دهید تا بهترین طراحی را خدمت شما ارائه دهیم .

اطلاعاتی که برای طراحی بسته بندی  باید جمع آوری کنیم

الزامات برند

گاهی اوقات یک محصول به تنهایی است و در موارد دیگر نشان دهنده یک برند معتبر است. اگر بسته بندی شما نیاز دارد که زیبایی برند خاصی را نشان دهد، مطمئن شوید که اطلاعات زیر را قبل از شروع جمع آوری کرده اید:

فونت ها

مطمئن شوید که فونت های مناسب و دستورالعمل های استفاده خاص (مانند هسته یا وزن) را دارید.

لوگو

اگر نیاز به قرار دادن لوگو روی بسته دارید، مطمئن شوید که فایل وکتوری در دسترس دارید.

کپی مکتوب

این می تواند شامل هر چیزی از نام محصول شما گرفته تا توضیحات و کلماتی باشد که کسی را به خرید ترغیب می کند.

تصویرسازی

آیا می خواهید عکس ها را روی بسته بندی خود قرار دهید؟ قبل از شروع فرآیند طراحی، باید آنها را آماده داشته باشید.

نمرات مورد نیاز

بسته به نوع محصول / صنعت شما، ممکن است از شما خواسته شود که بارکد، اطلاعات تغذیه، علائم مرتبط و غیره را وارد کنید.

بدانید به چه محتوای موقتی نیاز دارید

برخی از محصولات – مانند غذاها یا لوازم آرایشی – دارای اطلاعات اضافی هستند که باید در دسته های مختلف محصولات قرار داده شوند (تاریخ انقضا یا شماره دسته). احتمالاً نمی‌خواهید این را مستقیماً روی بسته‌بندی خود چاپ کنید، زیرا مرتباً در حال تغییر است، اما باید مطمئن شوید که در فضایی صرفه‌جویی کرده‌اید تا یک برچسب یا تمبر در تاریخ بعدی با آن اطلاعات قرار داده شود.

سبک دوست داشتن و دوست نداشتن

این ایده خوبی است که قبل از شروع فرآیند طراحی، کمی تحقیق در مورد سبک انجام دهید. شروع به جمع آوری بسته بندی هایی کنید که دوست دارید. وقتی در فروشگاه هستید عکس بگیرید. یک تابلوی پینترست بسازید.

به یاد داشته باشید، الهام گرفتن از سبک همیشه یک معامله یک به یک نیست. شاید شما عاشق رنگ یک پیراهن خاص، یا چاپ پرده های دوستتان یا فونت روی تابلوی ساندویچ فروشی باشید. با این حال، یک چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که شما لزوماً ایده های طراحی را برای خودتان تهیه نمی کنید، بلکه برای آن مشتری ایده آل هستید.

شما می خواهید قبل از شروع فرآیند طراحی، ایده ای در مورد اینکه چقدر می خواهید هزینه کنید داشته باشید. به خاطر داشته باشید که همیشه ارزانتر بهتر نیست.  پرداخت کمی بیشتر برای مواد شما می تواند ارائه شما (و قیمت فروش شما) را با متمایز کردن شما از رقبا افزایش دهد.

فرآیند طراحی بسته بندی

هنگامی که تمام این اطلاعات را جمع آوری کردید ، بالاخره نوبت به بخش فرآیند طراحی رسیدید ! به یاد داشته باشید که چگونه می خواهید طراحی بسته بندی شما را تعریف کند ؟ انتخاب هایی که در فرآیند طراحی انجام می دهید همان چیزی است که به شما کمک می کند آن محصول را ارائه  کنید .

سه لایه بسته بندی محصول وجود دارد :  بسته بندی بیرونی ،  بسته بندی داخلی و بسته بندی محصول .

محصول شما ممکن است به یک یا هر سه مورد از این موارد نیاز داشته باشد.

طراحی خوب بسته بندی ، بایدها و نبایدهای گرافیک

طراحی بسته بندی خوب چیزی بیش از افزودن جذابیت زیبایی به کاربر نهایی دارد. همچنین نقش کلیدی در کارایی زنجیره ای دارد . ارتباطات همچنین برای برندهایی که تولید بسته بندی خود را برون سپاری می کنند بسیار مهم است، زیرا طراحان ممکن است پیشینه چاپی برای درک چگونگی تولید مفهوم بسته بندی آنها در زندگی واقعی نداشته باشند، یا اینکه آیا طرح های آنها حتی برای تولید انبوه قابل انجام است.

البته، «طراحی بسته‌بندی خوب» به خودی خود یک موضوع غول‌پیکر است ، به‌ویژه اگر بسته‌بندی عملکردی چندگانه را در نظر بگیرید که برای بخش‌های مختلف در سراسر سازمان و در سراسر زنجیره تأمین بسته‌بندی خدمت می‌کند.  بسته به سطح تجربه و آشنایی شما با طراحی بسته بندی، این بایدها و نبایدها ممکن است نسبتاً واضح و یا به طرز شگفت آوری چشم باز کنند.

در هر صورت طراحان ما ( تیم حرفه ای رایا گرافیک ) با تجربه های کسب شده در طی این سال ها با مشاوره های رایگان به شما جواب این باید ها و نباید ها را می دهد تا با خیالی آسوده طراحی بسته بندی خود را به ما بسپارید .

تمام بسته بندی ها باید از محصول محافظت کنند و اطلاعات محصول را به وضوح ارسال کنند. با این حال، بسته به اینکه محصول برای خرده فروشی یا تجارت الکترونیکی باشد ، این ویژگی ها کمی متفاوت هستند. به عنوان مثال، بسته‌بندی تجارت الکترونیکی باید طوری طراحی شود که برای مخاطب دیجیتال متمایز باشد و ارزش و مزایا را در چند ثانیه قبل از اینکه مصرف‌کننده به آن پیمایش کند، در میان بگذارد.

بسته‌بندی‌های تجارت الکترونیک نیز باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که هنگام تحویل به درب منزل، توجه ناخواسته را به خود جلب نکنند یا سرقت را تشویق نکنند . در حالی که بسته‌بندی‌های خرده‌فروشی باید چشم‌نواز باشند تا در معرض دید قرار گیرند، در حالی که هرگونه محدودیت اندازه جلسه توسط خرده‌ فروشان برای اطمینان از اندازه مناسب بسته‌بندی برای قفسه اعمال می‌شود .

برای برندهای تجارت الکترونیک، طراحی بسته‌بندی می‌تواند بر خرید یا عدم خرید اضافی مشتریان در آینده تأثیر بگذارد.

کارکرد بسته بندی

طراحی بسته بندی خوب باید بیش از ظاهر مورد توجه قرار گیرد. مراقب عناصر طراحی باشید که محدودیت‌های چاپ را بالا می‌برند و می‌توانند کیفیت تولید مثل را به خطر بیندازند. از تصاویر دقیق یا بسیار دقیق و همچنین فرآیندهایی که به کاربردهای متعدد نیاز دارند، باید اجتناب شود.

 فرآیند همکاری

کارایی در قسمت جلویی فرآیند طراحی بسته بندی باعث حذف هزینه های غیر ضروری بعدا می شود. طراحی بسته بندی موفق با درک اهدافی که در نظر گرفته شده است شروع شود. همکاری بین طراحان ما ( شرکت رایا گرافیک ) و ذینفعان کلیدی در شرکت تضمین می کند که طراحی بسته بندی انتظارات همه را برآورده می کند – قبل از نهایی شدن ، نادیده گرفتن این مرحله مهم می تواند منجر به هدر رفتن زمان، انرژی و سایر منابع شود.

چاپگرها و اعضای تیم ما  تضمین کیفیت را در فرآیند همکاری می کنند  تا مطمئن شوید که طراحی شما با مشخصات و الزامات شما نیز مطابقت دارد. چاپ نمونه ها و ارسال آنها برای تایید قبل از اجرای کامل سفارشات، شگفتی های ناخوشایند و گران قیمت را از بین می برد .