استراتژی محتوا چیست؟

در رقابت تنگاتنگ امروز شما نمی‌توانید بدون اطلاعات و دانش کافی بی گدار به آب زده و دست به کار شوید. تولید محتوای مناسب یک راهکار بسیار کاربردی است که به کمک آن شما می‌توانید بازاریابی و تبلیغ کنید، اطلاع رسانی کنید، تعداد مخاطبان خود را به شکل چشم گیری افزایش داده و به هر هدف مورد نظرتان برسید.
اولین و مهم ترین گام برای داشتن یک سایت و شبکه اجتماعی با محتوای مناسب، تدوین استراتژی محتوا است. استراتژی محتوا تعیین سیاست‌های کلی برای تولید محتوا، نحوه انتشار، زمان بندی، ساختار و فاکتورهای دیگر است که به شما به عنوان مدیر و یا کارمند یک سایت کمک می‌کند بدانید دقیقا از یک محتوا چه می‌خواهید و چگونه باید آن را تهیه کنید.
برای استراتژی محتوا تعاریف گوناگونی وجود دارد که در مفهوم کلی با یکدیگر مشترک بوده اما ممکن است در جزئیات با یکدیگر متفاوت باشند. به طور کلی این استراتژی به شما می‌گوید که کارها را چگونه انجام داده تا به هدف مورد نظرتان برسید.

استراتژی محتوا چه مزایایی برای شما به دنبال خواهد داشت؟

در صورتی که شما یک برنامه و استراتژی دقیق برای محتواهای سایت خود داشته باشید، محتوای مورد نظرتان را در زمان بسیار کوتاه‌تری نوشته و در زمان خود صرفه جویی می‌کنید.

  • محتواهای نگارش شده در سایت شما یکپارچگی بسیار عالی پیدا می‌کند. این یک پارچگی توسط گوگل قابل تشخیص بوده و باعث ارتقای سئوی سایت شما خواهد شد.
  • می‌توانید یک محتوای هدفمند و درست تهیه کنید.
  • نسبت به رقبای خود در بازار برتری نسبی پیدا کرده و مخاطبان شما در سایت و شبکه اجتماعی شما سردرگم نخواهند بود.
  • بازدهی شما تا حد بسیار زیادی بالا رفته و می‌توانید در زمان کوتاه تری به اهداف مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

دامنه مناسب و طراحی قالب خوب جهشی بزرگ برای پیشرفت سایت می باشد

وقتی در بازاری در حال خرید هستید و به نام های مغازه های اطراف نگاه میکنید کدام یک را زودتر به خاطر می سپارید؟ مسلما نامی در ذهن شما ماندگار خواهد شد که اولا مرتبط با همان کسب و کار و ثانیا منحصر به فرد و به اصطلاح خیلی شیک باشد. قبل از ثبت دامنه حتما خوب به آن فکر کنید و از دیگران نیز کمک بگیرید که بهترین نام را برای سایت خود انتخاب کنید.

اما می رسیم به یک موضوع فوق العاده مهم به اسم طراحی قالب سایت. طراحی قالب یک سایت باید بسیار هوشمندانه انجام گیرد. با توجه به نیاز خود باید بدانید چه قالبی برای سایت شما مناسب است. سرعت و زیبایی قالب سایت نقش اساسی در محبوبیت سایت شما و همچنین محبوبیت در نزد موتور جستجوگر گوگل خواهد داشت. سعی کنید از قالب استفاده کنید که خیلی شلوغ نباشد و حتما به فکر طراحی یک لوگو مناسب برای شرکت خود باشید.

فهرست
error: Content is protected !!