MzamnEHwokO89Z7sLZg02rf3B2Ae7V9EZdmQLF0J

طراحی و چاپ بسته بندی چای

بسته بندی چای

انواع چای از جمله چای کیسه‌ای که در بازار با نام تی‌بگ شناخته می‌شود معمولاً در جعبه‌ مقوایی با طراحی و چاپ دیجیتال بر روی بسته بندی به بازار عرضه می‌شوند. چای نوشیدنی محبوب در بین ایرانیان است و این موضوع رقابت در بین تولید کنندگان این محصول را بسیار بالا برده است.

خلاقیت در نحوه ی بسته بندی، مدل باز و بسته شدن جعبه، دیده شدن چای داخل جعبه، طراحی و رنگ و کیفیت چاپ، همه از مواردی هستند که در تولید جعبه بسته بندی چای باید مدنظر قرار گیرد تا به طور کامل از پتانسیل بسته بندی این محصول ارزشمند در جهت برندسازی و فروش بیشتر استفاده نمود.

جهت محافظت از چای هنگام بسته بندی، محصول را در پوشش‌های آلومینیومی بدون هوا و بعد در جعبه بسته بندی قرار می‌دهند تا علاوه بر جلوگیری از فاسد شدن محصول، در پروسه حمل و نقل و انبار کردن نیز به خوبی از آن مراقبت گردد.

کارتن بسته بندی

چای به صورت فله هم در بازار به فروش می رسد و هم برای صادرات استفاده عرضه می‌گردد. عمدتا بسته ها به صورت پنج، ده و پانزده کیلوگرمی و به سفارش مشتریان در ابعاد دیگر نیز تولید می شود. چای حساس به نور و گرما می باشد و کیفیت آن را تغییر می‌دهد. به همین منظور می‌بایست در پوشش‌های متالایزر (فویل) قرار بگیرد تا از بین رفتن خاصیت آن جلوگیری گردد.

فهرست