طراحی وب سایت

طراحی وب سایت خلاقانه

طراحی وب سایت خلاقانه

طراحی وب سایت خلاقانه

آیا می دانستید طراحی وب سایت خلاقانه می تواند تاثیر زیادی بر عملکرد شما در موتورهای جستجو مانند گوگل داشته باشد؟ رایا گرافیک قصد دارد در این مقاله به شما بینش مفیدی در مورد نحوه ایجاد وب سایتی دهد که نه تنها ظاهر خوبی دارد، بلکه به درستی کار می کند و در جستجو رتبه بالایی دارد. طراحی وب سایت خلاقانه فرآیند برنامه ریزی، مفهوم سازی و ترتیب محتوا به صورت آنلاین است. امروزه طراحی یک وب سایت فراتر از زیبایی شناسی است و شامل عملکرد کلی وب سایت می شود.

طراحی وب سایت خلاقانه همچنین شامل برنامه های وب، اپلیکیشن های موبایل و طراحی رابط کاربری می باشد. یک طراح وب روی ظاهر، چیدمان و در برخی موارد محتوای یک طراحی وب سایت خلاقانه کار می کند. به عنوان مثال، ظاهر به رنگ ها، فونت ها و تصاویر استفاده شده مربوط می شود. یک طراحی وب خوب برای استفاده آسان، از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است و با گروه کاربری و برند وب سایت مناسب است.

تلفن سفارش: 22377919

بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به طوری که هیچ اطلاعات و عملکرد اضافی که ممکن است حواس کاربران را پرت کند یا گیج کند ظاهر نشود. از آنجایی که سنگ اصلی خروجی یک طراحی وب سایت خلاقانه است که برنده و اعتماد مخاطبان هدف را تقویت می کند، حذف تا حد امکان نقاط بالقوه ناامیدی کاربر یک ملاحظه حیاتی است.

دو مورد از متداول‌ترین روش‌ها برای طراحی وب‌سایت‌هایی که هم در دسکتاپ و هم در موبایل به خوبی کار می‌کنند، طراحی واکنش‌گرا و تطبیقی ​​است. در طراحی واکنشگرا، محتوا بسته به اندازه صفحه نمایش به صورت پویا حرکت می کند. در طراحی تطبیقی، محتوای وب‌سایت در اندازه‌های طرح‌بندی ثابت می‌شود که با اندازه‌های رایج صفحه نمایش مطابقت دارد. حفظ یک چیدمان که تا حد امکان هماهنگ بین دستگاه ها باشد برای حفظ اعتماد و تعامل کاربر بسیار مهم است.

طراحی وب سایت و افزایش رتبه و سئو سایت

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

“اگر حضور قوی در وب نداشته باشید، برند خود را متوقف می کنید.” مشتریانی که در وب برند شما را جستجو می کنند و چیزی پیدا نمی کنند، ممکن است فکر کنند که شما از کار افتاده اید یا اگر برند شما را در رتبه های خیلی پایین نتایج گوگل ببینند این تصور را خواهند داشت که شما چندان به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید.

هر رابطه ای که در وب سایت شما شروع می شود با درست طراحی کردن وبسایت به یک رابطه عالی تبدیل کنید. حال که بهتر متوجه شدید که طراحی وب چیست، بهتر است برخی از نشانه های طراحی وبسایت عالی و مواردی که آن را از وبسایت های نه چندان عالی متمایز می کند را بشناسید.

یک وبسایت خوب چگونه به نظر می رسد؟

طراحی وبسایت خوب ذهنی نیست. با انواع دیگر طراحی، مانند تصویرسازی یا طراحی لیبل، متفاوت است. با طراحی وب، مرز بین “خوب” و “نه خوب” بسیار مشخص تر است. یک طراحی وب سایت خلاقانه که به خوبی طراحی شده است، تجربه ای را ایجاد می کند که کاربر شما به دنبال آن است و کاربر را وادار می کند که اعمالی که مد نظر شما است را انجام دهد.

این اعمال می توانند هر چیزی باشند، مانند ثبت نام در خبرنامه، خرید، بازکردن حساب کاربری یا دسترسی به محتوای بیشتر در وب سایت.

مراحل راه اندازی وب سایت

مراحل راه اندازی طراحی وب سایت خلاقانه

طراحی رابط کاربری (UI) فرآیندی است که طراحان برای ایجاد رابط در نرم‌افزار یا دستگاه‌های رایانه‌ای با تمرکز بر ظاهر یا سبک استفاده می‌کنند. هدف طراحان ایجاد رابط هایی است که استفاده از آنها برای کاربران آسان و لذت بخش باشد. طراحی رابط کاربری به رابط های گرافیکی کاربر و سایر اشکال به عنوان مثال، رابط های کنترل شده با صدا اشاره دارد.

تجربه کاربری طراحی وب سایت خلاقانه

طراحی تجربه کاربری (UX) فرآیندی است که تیم‌های طراحی از آن برای ایجاد محصولاتی استفاده می‌کنند که تجربیات معنادار و مرتبطی را به کاربران ارائه می‌دهند. این شامل طراحی کل فرآیند به دست آوردن و یکپارچه سازی محصول، از جمله جنبه های نام تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد است. تیم طراحان ui/ux رایا گرافیک با توجه به نیاز های کارفرما تمام سعی و تلاش خود را می کنند تا قالبی جذاب ، زیبا و حرفه ای برای وبسایت یا اپلیکیشن شما طراحی کنند.

طراحی وب سایت خلاقانه رایا گرافیک

آنالیز و برنامه ریزی وب سایت

آنالیز و برنامه نویسی

در این بخش با توجه به نیاز های کارفرما و نوع وبسایت (شرکتی / خدماتی / فروشگاهی و …) تیم برنامه نویسی وبسایت رایا گرافیک شروع به تحلیل و آنالیز نیاز های کارفرما کرده و الگوریتمی از روند انجام کار های طراحی کرده و با توحه به طرح ui/ux و تایید کارفرما شروع به پیاده سازی الگوریتم و راه اندازی وب سایت می کنند.

بهینه سازی موتور جستجو و تولید محتوا

SEO سئو سایت مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به زبان ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن است، زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند.

هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جلب توجه و جذب مشتریان بالقوه و فعلی به کسب و کار خود خواهید داشت. موتورهای جستجو مانند گوگل از ربات ها برای خزیدن صفحات در وب، رفتن از سایتی به سایت دیگر، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده می کنند.

فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن یک کتابدار می تواند یک کتاب (یا یک صفحه وب) را برای کمک به شما پیدا کند که دقیقاً همان چیزی را که در آن زمان به دنبال آن هستید پیدا کنید. در مرحله بعد، الگوریتم‌ها با در نظر گرفتن صدها فاکتور یا سیگنال رتبه‌بندی، صفحات موجود در فهرست را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تعیین کنند که صفحات با چه ترتیبی باید در نتایج جستجو برای یک پرس‌وجو نمایش داده شوند.

چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد هر ساله تریلیون ها جستجو انجام می دهند، اغلب با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دیده شدن بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می تواند تأثیر مهمی بر نتیجه شما داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال تغییر بوده است تا به کاربران پاسخ‌های مستقیم‌تر و اطلاعاتی بدهد که به احتمال زیاد کاربران را به جای هدایت آنها به وب‌سایت‌های دیگر، در صفحه نتایج نگه می‌دارد. در مجموع، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. وقتی متوجه شدید که کاربران وب‌سایت شما چه می‌خواهند، می‌توانید آن دانش را در کمپین‌های خود (پرداخت و ارگانیک)، در سراسر وب‌سایت، ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر پیاده‌سازی کنید.

تیم سئو و تولید محتوا رایاگرافیک با تیکه بر علم و تخصصی که دارند تمام سعی و تلاش خود را برای کسب بهترین و بالاترین رتبه های گوگل با محتوا های تک و رعایت قوانین کپی رایت به کار می گیرند. تیم سئو و تولید محتوا رایاگرافیک

در طراحی سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که گفتیم، طراحی وب می تواند بخشی از یک ارائه قدرتمند تجاری باشد. با این حال، مانند هر جنبه دیگری از استراتژی شما، باید بر اساس تصمیمات صحیح در مراحل برنامه ریزی و اجرای شما باشد.

انتخاب های اشتباه می تواند تأثیر منفی بر کل حضور آنلاین شما داشته باشد. برای تضمین کیفیت وب سایت باید عوامل خاصی را در هنگام طراحی سایت در نظر گرفت. در زیر مهم ترین آن ها آورده شده است.

زیبایی شناسی طراحی وب سایت خلاقانه

هر زمان که مردم درباره طراحی وب بحث می کنند، این عاملی است که بیشتر به آن فکر می شود. اگرچه، این تنها مورد مهم نیست. هویت برند شما زیبایی شناسی وب سایت شما را دیکته می کند و باید توسط طراحی وب شما به خوبی فشرده شود. این به این معنی است که مطمئن شوید حضور آنلاین شما با رنگ ها، سبک ها و احساس شما مطابقت دارد.

مراقب باشید که اغراق نکنید، زیرا بسیاری از عناصر ممکن است تجربه بازدیدکننده شما را مختل کنند.

قابلیت استفاده طراحی وب سایت خلاقانه

هرگز فراموش نکنید که افراد واقعی از وب سایت شما استفاده خواهند کرد، بنابراین طراحی وب آن باید قابلیت استفاده خوبی داشته باشد. با این حال، چه چیزی مستلزم آن است؟ قابلیت استفاده به این معنی است که می توانید توسط مخاطبانی با پیشینه ها، سنین و تخصص های مختلف مرور شوید.

سادگی یکی از مهمترین اصول آن است که شما را ملزم می کند تعداد منوها و گزینه های خود را حذف کنید. خود را به جای بازدیدکنندگان خود قرار دهید و به آنچه که آنها شهودی در نظر می گیرند فکر کنید.

کیفیت محتوا

حتی اگر سایر عناصر طراحی وب به خوبی کار کنند، بدون  تولید محتوای خوب چیزی نیستند. برعکس، چرا بازدیدکنندگان شما حتی به سراغ شما می آیند؟ به همین دلیل است که بسیاری از کسب‌وکارها بازاریابی محتوا را انتخاب می‌کنند تا همیشه محتوای باکیفیتی داشته باشند که مردم بخواهند آن را بخوانند و به اشتراک بگذارند.

این کار مستلزم این است که مطمئن شوید صفحات شما با ارائه راه حل های مناسب به زمان بازدیدکننده شما ارزش می بخشد.

سرعت وب سایت خلاقانه

آیا می دانستید اگر وب سایت شما به سرعت بارگذاری نشود، ممکن است افراد از کسب و کار شما دست بکشند؟ مطالعات نشان داده است که اگر زمان بارگذاری صفحه شما از 3 ثانیه بیشتر شود، نرخ پرش شما 38 درصد افزایش می یابد. این مناسب نیست.

یکی دیگر از عوامل در طراحی وب به سرعت بارگذاری مربوط می شود. این شامل یافتن تعادل بین تمام عناصر شما و فشاری است که بر مرورگر بازدیدکننده و اتصال اینترنت شما وارد می‌کنند.

سازگاری با موبایل

طبق آخرین داده ها، دستگاه های تلفن همراه بیش از 50 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهند. این بدان معناست که اگر وب سایت شما به درستی روی گوشی های هوشمند و تبلت ها بارگذاری نشود، ممکن است تقریباً نیمی از مخاطبان بالقوه خود را بترسانید!

برای جلوگیری از آن، استراتژی طراحی وب شما باید مطمئن شود که محتوای شما برای موبایل مناسب است. این به معنای داشتن صفحاتی است که به طور مناسب با اندازه های مختلف صفحه نمایش و شرایط دسترسی بارگیری می شوند و سازگار هستند.

کلام آخر طراحی وب سایت خلاقانه

وبسایت بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی و فروش است زیرا به تقویت ثبات و قدرت برند از طریق تجارب بصری و کیفیت کمک می کند. با این حال، نتایج خوب تنها زمانی به دست شما می رسد که از اشتباهاتی که پتانسیل خنثی کردن تلاش های شرکت شما را دارند، اجتناب کنید.

هر استراتژی متفاوت است. با این حال، تأثیرات طراحی وب ضعیف تقریباً به طور کلی منفی است. اگر مخاطبان شما به دلیل این مسائل در رسیدن به راه حل شما مشکل دارند، نتایج شما می تواند به شدت آسیب ببیند.

به درست است به ثمر رسیدن یک وبسایت حرفه ای بسیار سخت و دشوار است اما تیم طراحی و راه اندازی وب سایت رایا گرافیک این جا هستند تا در این روند دشوار حامی و یاری دهنده شما باشند پس به راحتی تمامی امور طراحی و راه اندازی وب سایت خود را به ما بسپارید. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *