برندینگ هدفمند رایا گرافیک

برندینگ

برندینگ یکی از بخش­های اصلی هر کسب و کاری است. برخی به اشتباه فکر می­کنند که برندینگ تنها تعیین نام و طراحی لوگو است.

برندسازی حرفه ­ای به شما کمک می­ کند که ماهیت کسب و کارتان را تعیین کنید و بتوانید به درستی با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کنید و محصول یا خدمت خود را به آن­ها معرفی کنید.

چنانچه برای کسب و کار خود به خدمات برندینگ و مشاوره برند نیاز دارید و می­خواهید برندتان را به صورت حرفه­ ای به مخاطبان هدف نشان دهید، می­توانید با رایا گرافیک تماس بگیرید و سولاتتان را مطرح کنید.

رایا گرافیک به تمامی سوالات شما در خصوص برندینگ پاسخ خواهیم داد. برندینگ و مشاوره برندسازی از مهمترین و اصلی ترین فعالیت در رایاگرافیک می باشد. که جایگاه برند در ذهن مخاطب را تقویت می کند.

امروزه، با وجود برندهای بزرگ و کوچک در بازار، باعث شده است تا بر سر بهترین دیدگاه رقابت شدیدی صورت بگیرد. در این شرایط تولید کنندگان و شرکت ها و سازمانها می­ توانند از یک متخصص برند یا مشاور برندساز مراجعه کنند.

رایا گرافیک برای برندینگ و مشاوره برندسازی استراتژی های مفید و هدفمند با روزمه کاری موفق در 17 سال می تواند به شما عزیزان ارائه دهد.

برندینگ

برندینگ یک ماهیت است که توسط آن می­توانید مخاطبان هدفتان را جذب کنید. بدین ترتیب آن­ها با کسب و کار شما آشنا خواهند شد.

خدمات برندنیگ رایا گرافیک

چگونه برند شما ساخته می شود؟

توجه داشته باشید در صورتی برند شما شناخته می­شود که فرآیند برند سازی را به صورت حرفه­ ای انجام دهید. هرچه برندینگ شما بهتر و حرفه­ ای تر باشد، تصویری شفاف در ذهن مخاطب ایجاد می­کنید.

یکی از مهم­ترین جنبه­ های کسب و کارهای کوچک و بزرگ، برندینگ است. برای بررسی دلایل پیشرفت یک سازمان یا کسب و کار می­توان وضعیت برند آن­ ها را ارزیابی کرد.

ارزیابی برند برای این است که بدانیم محصولات یا خدمات آن شرکت شناخته شده است یا خیر. در حقیقت برندسازی یک فرایند منظم است که موجب آگاهی و افزایش وفادری مشتری خواهد شد.

تا اینجا با مفهوم و هدف برند آشنا شدید. درحقیقت نوعی بازاریابی است که شرکت ­ها یا افراد برای اینکه از دیگران متمایز شود، یک نام یا سمبل را برای کسب و کارش خلق می ­کند.

صرفا فقط برای اینکه در ذهن­ ها باقی بمانند نیست. درواقع، این بازاریابی راهی است که از رقبای خود متمایز شوید. برند، با معرفی صحیح محصول یا خدمت شرکت شما به مشتریان پیامی شفاف می ­فرستد.

استراتژی برندینگ

برای کسب جایگاه بالا و متمایز کردن برندتان از رقبا به استراتژی برندینگ نیاز دارید. با استفاده از استراژی برندینگ می­توانید برندتان را توسعه دهید.

استراتژی برندینگ تعیین می­کند که شما با چه کسانی در چه زمانی و چگونه ارتباط برقرار کنید تا پیام برندتان را به درستی به آن­ها برسانید.

کانال­ های توزیع و ارتباطات کلامی و غیر کلامی نیز جزیی از استراتژی برندینگ هستند. برای اینکه استراتژی برندینگ موثر واقع شود، استراتژی باید طبق ماهیت و هدف برند تعیین شو به­ همین دلیل، تجربه و دانش مهم­ترین عواملی هستند که در زمینه استراتژی برندینگ کمک می­کنند.

برای اینکه برندینگ به­ درستی انجام شود، توصیه می­شود که استراتژی برندینگ را به شرکت­هایی که این خدمت را انجام می­دهند بسپارید.

با تدوین استراتژی برندینگ می­توان موارد زیر را تعیین کرد:

 • ماموریت شرکت شما
 • مزایای محصول یا خدمت شما
 • دیدگاه مشتریان بالقوه نسبت به نام تجاری شما

یکی از موارد ارزشمند در کسب و کار شما برندتان است. توسعه برند و خلق یک برند قوی یکی از مهم­ترین وظایفی است که شما به عنوان صاحب کسب و کار دارید.

رایاگرافیک طبق تجربه و دانشی که در این زمینه دارد، بهترین و کارآمدترین روش­ ها را در زمینه استراتژی برندینگ در اختیار شما قرار خواهد داد. همین حالا تماس بگیر !!

برندینگ و مفهوم برند سازی

برندینگ قوی

یک برندینگ قوی می تواند موجب جذب مشتری جدید شود، برندینگ قوی این انگیزه را در مشتریان ایجاد می نماید که با توجه به اعتماد و اعتبار عمومی به برند، مشتری باید از این برند خرید نماید زیرا با انتظار آن برابر و یا بیش از انتطار او ، و وی به محصول یا خدمتی خاص دست پیدا خواهد نمود.

اگر یک برند به درستی پایه گذاری شده باشد، تبلیغات دهان به دهان word of mouth  بهترین و موثر ترین روش تبلیغات محسوب خواهد شد.

برندینگ موجب افتخار و رضایت کارکنان می شود، هنگامی که یک فرد برای شرکت قوی کار نماید، حتما از ان برند حمایت می نماید و حتما به کار در آن سازمان افتخار خواهد نمود تا جایی که حتی با پیشنهاد دریافت حقوق بالاتر نیز حاضر به ترک آن نیست.

مثلا کارکنان ردبول ،گوگل و رولکس چنین حس و حالی را دارند. کار برای یک برند شناخته شده، به دیگران این خس را القا می نماید گه کار در آن سازمان می تواند تا چه حد باحال و شگفت انگیز باشد.

داشتن یک دفتر کار برند شده،نیز می تواند میزان تعلق و رضایت به برند را در میان کارکنان افزایش دهد. برندینگ باید با تبلیغات حمایت شود. تبلیغات بخشی از برندینگ است. تبلیغات باید انعکاس مستقیم برنامه برندینگ باشد.

یکی از تکنیک های تبلیغاتی مانند استفاده از محصولات تبلیغاتی از شرکت های معتبر که شما نام تجاری و لوگوی خود را روی آن می زنید میتواند موجب ایجاد اعتبار و اهمیت برای برند شما شود.

برندینگ و برندسازی دیجیتال رایا گرافیک

برندینگ چیست؟

یکی از فعالیت ها در سازمان یا شخص حقیقی برندینگ یا برندسازی است. این فعالیت باعث می­شود که جایگاه برند در ذهن مخاطب تقویت شود.

امروزه، با وجود برندهای بزرگ و کوچک در بازار، باعث شده است تا بر سر بهترین جیگاهرقابت شدیدی صورت بگیرد. در این شرایط سازمان­ها می­توانند از یک متخصص برندسازی یا مشاور برندسازی مراجعه کنند.

به­ طوری­که، این تعریف در راستای موفق شدن برند خواهد بود. در ادامه این مقاله به معرفی برندسازی، استراتژی برند، انواع برندسازی می پردازیم.

چگونه برند سازی کنیم ؟

تعریف برندینگ

یکی از مهم­ترین جنبه ­های کسب و کارهای کوچک و بزرگ، برندینگ است. برای بررسی دلایل پیشرفت یک سازمان یا کسب و کار می­توان وضعیت برند آن­ها را ارزیابی کرد.

ارزیابی برند برای این است که بدانیم محصولات یا خدمات آن شرکت شناخته شده است یا خیر. در حقیقت برندسازی یک فرایند منظم است که موجب آگاهی و افزایش وفادری مشتری خواهد شد.

هدف برندسازی

مهم­ترین هدف برندینگ و برندسازی محصول یا خدمت شرکت این است که در ذهن مشتریان دهنیت و چشم­انداز مناسبی ایجاد کنید. به­ طوری­که، مشتری­ها جهت رفع نیازهایشا به شرکت یا سازمان شما مراجعه کنند.

عوامل مهم جهت طی مراحل برندینگ

زمانی که به فکر برندسازی و مفهوم برندینگ افتادید، باید یکسری مراحل را طی کنید تا بتوانید بهترین برند را برای کسب و کارتان بسازید. مراحل به شرح زیر است:

 • طراحی لوگوی حرفه­ ای
 • نوشتن پیام برند
 • انتخاب نام برند که باید شامل تمام جنبه­ های کسب و کارتان باشد.
 • خلق صدای برند که باید در تما مطالب نوشتاری و تصویری شرکت باشد.
 • عبارت کوتاه برندسازی
 • استانداردسازی عناصر ارزیابی که هویت برند است
 • صداقت با مشتری

اهمیت برندینگ

برندینگ باعث می­شود که ارزش کسب و کارتان بالا برود. اهمیت برندسازی در کسب و کار بسیار بالا است. درواقع، برندسازی اهرمی قوی برای حضور در رقابت است.

برند قوی موجب می­شود تا یک محصول به فروش برسد. اعتماد و اعبار برند یک دارایی بسیار بزرگ است که موجب می­شود هر کسب و کاری موفق شود.

اهمیت برندینگ در درآمد

تا اینجا با مفهوم و هدف برندسازی آشنا شدید. در حقیقت برندسازی نوعی بازاریابی است که شرکت­ها یا افراد برای اینکه از دیگران متمایز شود،یک نام یا سمبل را برای کسب و کارش خلق می­کند.

برندسازی صرفا فقط برای اینکه در ذهن­ها باقی بمانند نیست. درواقع، این بازاریابی راهی است که از رقبای خود متمایز شوید. برند، با معرفی صحیح محصول یا خمت شرکت شما به مشتریان پیامی شفاف می­فرستد.

زمانی­که پروسه برندینگ را شروع می­کنید، بسیاری از بخش مانند تبلیغات خدمات به مشتری و لوگو درگیر می­شود، که این عناصر به خلق برندی منحصر به فرد برای شرکت کمک می­کند.

برندسازی جهت جذب مشتری جدید

اگر کسب و کارتان یک برندسازی قوی داشته باشد، موجب می­شود که مشتری­های جدیدی جذب کنید. برندسازی قوی باعث می­شود که اعتماد مشتری بالا رفته و خدمت یا محصول شما را بخرد. زیرا، خدمت یا محصول شما برابر با انتظار یا بیش از انتظار مشتری است.

برندسازی باعث رضایت کارکنان می­شود

زمانی­که فردی برای شرکتی کار می­کند که صاحب برند قوی است، به کار در آنجا افتخار کرده و حاضر نیست آن شرکت را ترک کند. شرکت­هایی مانند گوگل و رولکس چنین شرکت­هایی هستند.

کار در شرکتی که صاحب برندی شناخته شده است، به بقیه این احساس را می­دهد که آن سازمان چقدر شگفت­ انگیز است.

تبلیغات برندینگ و حمایت برند

حمایت برندینگ با تبلیغات

هما­ن­طور که قبلا مراحل برندسازی را گفتیم، تبلیغات بخشی از برندسازی است. به­طوری­که، تبلیغات اعکاس برنامه برندسازی است. یکی از راه­های تبلیغات استفاده از محصولات تبلیغاتی از شرکت­های معتبر است. شما می­توانید نام تجاری و لوگوی خودتان را روی آن محصولات می­گذارید. این امر می­تواند موجب افزایش اعتبار و اهمیت برای برندتان شود.

برندسازی موجب ایجاد اعتماد در بازار می­شود

یکی از اهداف برندینگ کسب حفظ معینی از اعتماد است. برندسازی یک وعده واقعی و قابل دستیابی را ایجاد می­کند؛ بنابراین بعد از مدتی به آن عمل خواهد شد. بدین صورت برندسازی موجب افزایش اعتماد در ذهن ذی نفعان خواهد شد.

برندسازی برای ایجاد تمایز بین رقبا

هر کسب و کاری که داشته باشید، مطمئنا رقبای بسیاری در کسب و کارتان خواهید داشت. برندسازی قوی باعث می­شود تاشما در میان رقیبتان تمایز پیدا کنید. در نهایت رایا گرافیک با برندسازی می­تواید به مشتری نشان دهید که شما در میان رقبایتان انتخاب مناسب­تری خواهید بود.

انواع برند و چگونگی برند سازی

انواع برندینگ

تا به امروز انواع مختلفی از دسته­بندی­های برندسازی ارائه شده­است. اما مهم­ترین دسته بندی­های برندسازی در جدول زیر آمده­است:

نام برند شرح
برندسازی مشار کتی (co-brandig) همان­طور که از نامش پیداست شما با برند دیگر مشارکت می­کنید تا به هدفتان برسید.
برندسازی دیجیتال برای استفاده از این روش می­توانید از وب­سایت، شبکه­های اجتماعی، سئو و غیره استفاده کنید.
برندسازی شخصی (personal branding) هر فرد برای ایجاد اعتبار و شهرت خودش این روش را به­کار ببرد.
برندسازی علّی به این معنی استکه برندتان را با یک کار خیرخواهانه یا مسولیت اجتماعی همسو کنید.
برندینگ کشور به این معنی که برای جذب گردشگر و سرمایه­گذاری تلاش کنید.

اشتباهاتی در رابطه با برندینگ

برخی از از افراد برندسازی را با موارد دیگر اشتباه می­گیرند. آن­های عبارتند از:

 • برند با لوگو متفاوت است.
 • برند با علامت تجاری متفاوت است.
 • شعار سازمان با شعار برند تفاوت دارد.
 • برند با حسن شهرت فرق دارد. هر شخص مشهوری دارای برند شخصی نیست.
 • اگر برندی قوی است لزوما گران نیست.

ابزارهای برندینگ

برای اینکه یک برند قوی ایجااد کنید. به ابزارهایی نیاز دارید که این هدف شما را برآورده کند. آن­ها عبارتند از:

 • تبلیغ
 • روابط عمومی
 • پیشبرد فروش
 • بازاریابی مستقیم
 • فروش شخصی
 • بسته بندی
 • رویدادها و اسپانسرینگ
 • خدمات مشتری

خدمات رایا گرافیک برای برندینگ: بیزینس پلن برند،  داستان برند، برندسازی و مشاوره برند، برند شخصی، مدیریت برند و برندسازی دیجیتال و طراحی کمپین تبلیغات برند می باشد.

رایا گرافیک صفر تا صد خدمات یک برند از طراحی لوگو برند، طراحی کاتالوگ  و عکاسی و فیلمبرداری محصول یا خدمات برند، داستان نویسی برند، تبلیغات هدفمند برندینگ، طراحی وب سایت برند، سئو سایت، تبلیغات هدفمند برندینگ، و به طور کامل صفر تا صد یک برند را در مجموعه خود ارائه میدهد.

×

 

سلام!

برای ارتباط در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟