طراحی بسته بندی

ده نکته بسته بندی

ده نکته بسته بندی

ده نکته بسته بندی

محافظت از محصول و جلب توجه میان بقیه محصولات. یکی دیگر از کار های بسته بندی این است که کاری کند مشتریان در وهله اول بخواهند آن را بخرند. ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شمارا انتخاب می‌کند. به نظر شما هدف از بسته بندی چیست؟ کلید همین جاست: در وهله اول ما چیزی را می‌خریم که از لحاظ بصری مارا به خود جذب کند و اگر برخی از محصولات دارای بسته بندی ضعیف، کهنه و غیرقابل توجه باشند، ما به سراغ کالایی با ظاهر بهتر می‌رویم. رایا گرافیک با طراحی خلاق می تواند به شما در این امر کمک کند.

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند بنابراین عامل اصلی جذابیت محصول برای مصرف کنندگان چیست؟ پاسخ طراحی است. تا به حال از مزیت های زیاد بسته بندی خوب شنیده‌اید. حقیقت این است که صحبت در باره‌ی یک طراحی خوب، بسیار آسان تر از اجرای آن است. در ادامه قصد دارم نکات جالبی راجع به جذب مشتری توسط بسته بندی بگویم.

تلفن سفارش طراحی: 22377919

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شما را انتخاب میکند اغلب در طراحی بسته بندی این نکته فراموش می‌شود که مشتریان، قصد خرید محتوای درونی بسته بندی را دارند، نه خود بسته بندی! درست است که بسته بندی نقش مهمی در فروش محصول دارد اما همه چیز نیست. از طریق بسته بندی مشخص می‌شود محتویات درون جعبه چیست و اطلاعات لازم از طریق آن به مصرف کنندگان داده می‌شود.

بسته بندی محصول شما باید جلوه های بصری قوی داشته باشد، اما در کنار آن باید به مشتریان توضیح دهد داخل جعبه چه خواهند یافت. هرچه اطلاعات در مورد محصول واضح تر باشد، علاقه مشتری به خرید کالا بیشتر می‌شود.

ده نکات مهم در طراحی بسته بندی

۱محتوای درون جعبه پادشاه است

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شمارا انتخاب می‌کند

۲بازی با طرح های مختلف

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شمارا انتخاب می‌کند هرچقدر هم که بسته بندی شما منحصر به فرد باشد، اما توسط مصرف کنندگان جذاب دیده نشود،‌ بیزینس با شکست مواجه می‌شود.

به همین دلیل است که شما باید طرح های متفاتی برای بسته بندی در نظر بگیرید و آنها را قبل از تایید نهایی، آزمایش کنید. یعنی نظر دوستان، آشنایان و اطرافیان خود را در باره آن بپرسید. اینکه بسته بندی چه پیامی را به مخاطب می‌دهد اهمیت زیادی دارد، بنابراین در آزمایش خود این نکته را حتما در نظر بگیرید.

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شما را انتخاب میکند اینکه بسته بندی فقط برای شما جذاب باشد، دلیل نمی‌شود که برای مشتری هم به همان اندازه جذاب باشد، بنابراین تا آن جایی که می‌توانید، قبل از انتخاب بسته بندی نهایی، از جذابیت آن برای دیگران مطمئن شوید.

۳صداقت بهترین سیاست است

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شمارا انتخاب می‌کند قرار است بسته بندی به بهترین شکل ممکن محصول شمارا به مشتری معرفی کند. با این حال فکر می‌کنید نشان دادن محصول به شکل کاملا متفاوت از محصول واقعی، کار درستی است؟خیر، اصلا ایده خوبی نیست.

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شما را انتخاب میکند ممکن است فروش اولیه محصول را افزایش دهد، اما در نهایت احساس فریب خوردن، عصبانیت و ناامید شدن به مشتریان شما دست می‌دهد و بیزینس شما دچار مشکل خواهد شد.

حفظ مشتریان و تبلیغات دهان به دهان هردو به یک اندازه مهم هستند. پس محصولات خود را صادقانه بسته بندی کنید تا برندتان زیر سوال نرود.

۴همیشه کارامد باشید

ظاهر همیشه آن چیزی نیست که مشتریان به دنبال آن باشند. سهولت در استفاده و کارایی هم به همان اندازه مهم است. به بازار خود نگاهی بیندازید و سعی کنید راه هایی برای بهبود عملکرد بسته بندی خود پیدا کنید. کارامد بودن و سهولت در عملکرد بسته بندی، خود می‌تواند دلیلی برای جذب مشتری باشد.

۵متناسب با بازار هدف باشید

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شما را انتخاب میکند شناخت مخاطبانتان، به شما ایده هایی برای بسته بندی می‌دهد. بسیار از عوامل تعیین کننده شخصیت آنها مثل سن، جنسیت، علایق و .. می‌تواند ایده های جدیدی را در ذهن شما برای انتخاب طرح بسته بندی و اجرای یک ویژگی جذاب ایجاد کند.

۶فونت و نوشته خوانا باشد

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند مصرف کنندگان فقط چند ثانیه به محصول نگاه می‌کنند. اگر متن و فونت نوشته برای آنها ناخوانا باشد، احتمال اینکه بخواهند برای محصول وقت بگذارند بسیار کم می‌شود.

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند استفاده از فونت های فانتزی همیشه باعث ایجاد دردسر می‌شود،‌ زیرا اکثر مخاطبان قادر به خواندن آن ها با یک نگاه نیستند. در نهایت بهتر است رنگ فونت انتخابی شما،به رنگ و ظاهر کلی بسته بندی بیاید.

۷از محیط رقابتی خود با خبر باشید

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند همیشه در نظر داشته باشید که در چه بازاری قرار است به رقابت بپردازید. این به شما این امکان را می‌دهد تا بفهمید رقیبانتان از چه عناصری در طراحی خود استفاده کرده‌اند.

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند همچنین باید نگاهی به برند های ناموفق بیندازید تا ببینید چه عواملی در طراحی آنها منجر به شکستشان شده است، تا شما از انجام دادن آنها اجتناب کنید.

۸بسته بندی خود را به روز کنید

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند برای هماهنگی با زمان بهتر است به بسته بندی های جدید نگاه کنید. حتی اگر یک استراتژی فوق‌العاده پشت بسته بندی مورد نظر خود داشته باشید، برای همیشه دوام نمی‌آورد.

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند باید به علاقه و سلیقه مصرف کنندگان خود توجه داشته باشید و بست بندی خود را بهبود دهید. اگر مصرف کنندگان تقاضای ایجاد تغییراتی در بسته بندی شمارا دارند، بهتر است به حرف آن ها گوش دهید و تغییرات ظریفی در آن ایجاد کنید.

۹کیفیت بسته بندی را دست کم نگیرید

همیشه از بهترین موادی که می‌توانید با بودجه خود انتخاب کنید، استفاده کنید. نحوه و ظاهر بسته بندی شما تاثیر زیادی در انتخاب مصرف کننده دارد. برای بسیاری از مشتریان، ظاهر بسته بندی،‌ نشان دهنده کیفیت داخل است و بهتر است در هنگام بسته بندی این نکته را در نظر بگیرید.

۱۰تاثیر گذاری در قفسه

مصرف کنندگان هرگز نمی‌توانند یک محصول را به تنهایی در قفسه مشاهده کنند. زیرا محصولات مشابه زیادی در کنار یکدیگر چیده شده‌اند. ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند بنابراین با نگاه کردن به طراحی های بسته بندی مختلف نگاه می‌کنند تا سرانجام یک کالا نظر آنهارا به خود جلب می‌کند.

این جذابیت و متمایز بودن در قفسه، تاثیرگذاری کالا در قفسه نام دارد که برای فروش محصول بسیار مهم است و اگر به خوبی انجام شود، از نتایج شگفت انگیزی در فروش و برندینگ محصول خود برخوردار می‌شوید.

سخن آخر ده نکته بسته بندی

ده نکته بسته بندی که مشتری محصول شماراانتخاب میکند تمامی موارد گفته شده در بالا، مشتریان را قانع به خرید محصول شما می‌کند. طراحی بسته بندی محصول کار آسانی نیست. اما اگر به درستی انجام شود، موقعیتی عالی در فروش و برندینگ محصولتان ایجاد می‌کند. رایا گرافیک در این زمینه در خدمت شماست . چنانچه قصد بسته بندی محصول خود را دارید، تیم رایاگرافیک می‌تواند راهنمای شما در انجام صفر تا صد این پروسه باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

ایده مهم در طراحی بسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *