اهمیت و نکات مهم در بسته بندی سبزی خشک

اهمیت بسته بندی سبزی خشک

به عنوان تولید کننده سبزی خشک، حتما یکی از دغدغه های اصلی شما انتخاب بهترین بسته بندی سبزی خشک در بازار بوده است.

به طور کلی بسته بندی اهمیت زیادی در حفظ کیفیت محصول، جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی، فروش، برندینگ و … دارد. اما در بسته بندی سبزی خشک شده چه مواردی باید رعایت شود تا محصول آسیب نبیند یا حتی بیزینس شما با شکست مواجه نشود؟

در این مقاله به تمامی نکاتی که به تصمیم گیری شما، در انتخابِ نوع، جنس و طرح بسته بندی کمک می‌کند می‌پردازیم.

اهمیت بسته بندی سبزی خشک

از همان ابتدا یعنی از زمانی که سبزی خشک می‌شود، تا زمانی که به دست مشتری می‌رسد، بسته بندی سبزیجات خشک شده می‌تواند نقش بسیار مهمی در سرنوشت این محصول داشته باشد.

اما بسته بندی در چه مواردی می‌تواند تاثیر گذار باشد؟

۱-حفظ سلامت محصول

رطوبت، نور و اکسیژن سه عاملی هستند که می‌توانند به سبزی خشک آسیب بزنند و موجب فساد آن شوند. بسته بندی می‌تواند جلوی ورود این سه عامل را بگیرد و از محصول محافظت کند.

۲-شناسایی و ماهیت محصول

خشک کردن سبزی، ممکن است تشخیص نوع سبزی را برای مشتری سخت کند. بنابراین با استفاده از بسته بندی می‌توانیم نوع سبزی را برای مشتری مشخص کنیم، تا در نهایت تصمیم گیری برای او آسان تر شود.

۳-دادن اطلاعات لازم به مشتری

پس از این که مشتری نوع سبزی را تشخیص داد، بسته را بر می‌دارد تا اطلاعات دیگری مثل تاریخ تولید و انقضا، قیمت، شرکت تولید کننده و … را به دست آورد.

با استفاده از بسته بندی، می‌توانیم اطلاعات لازم را به مشتری بدهیم.

۴-ایجاد تفاوت

اگر در طراحی فرم و شکل نهایی بسته بندی سبزی خشک، خلاقیت و نوآوری به خرج دهید، به راحتی می‌توانید در میان محصولات دیگر، متفاوت ظاهر شوید. همین تفاوت می‌تواند در فروش شما تاثیر بالایی بگذارد. چراکه طبق مطالعات، بسته بندی در انتخاب دو سوم مردم، تاثیر نهایی دارد.

۵-فروش و برندینگ

اگر در تمامی مراحل قبل به صورت حرفه‌ای و خلاقانه عمل شود، فروش و برندینگ محصول بسیار راحت می‌شود. زمانی که یک ويژگی خاص در طراحی بسته بندی محصول اعمال شود، ناخود‌اگاه برند شما در ذهن مشتری ثبت می‌شود و برندینگ شکل می‌گیرد. همین امر می‌تواند در فروش بالای شما تاثیر بسیاری بگذارد.

تا اینجا متوجه شدید، که چرا بسته بندی سبزی خشک اهمیت زیادی دارد.

در ادامه، انواع بسته بندی سبزیجات خشک شده را با هم بررسی می‌کنیم.

اهمیت و نکات مهم در بسته بندی سبزی خشک
برای استفاده از سبزی آن هم در مدت طولانی از روش خشک کردن سبزی استفاده می‌کنند. اما اگر قصد فروش سبزی خشک را داشته باشید، برای حفظ سلامت آن هم باید از یک بسته بندی حرفه‌ای و صحیح استفاده کنید.

انواع بسته بندی سبزی خشک شده

۱-پاکت

یکی از انواع بسته بندی در بسته بندی سبزی خشک، پاکت می‌باشد. پاکت به دو صورت زیپ‌دار یا پلمپ شده و بدون زیپ طراحی می‌شود، که برای بسته بندی سبزی خشک، از نوع زیپ‌دار و پلمپ شده برای سهولت در استفاده و حفاظت از سبزی، استفاده می‌گردد.

معمولا در بسته بندی پاکتی، از جنس های کاغذ، مقوا و پلاستیک استفاده می‌کنند.

۲-جعبه

یکی دیگر از انواع بسته بندی سبزی خشک، بسته بندی به صورت جعبه می‌باشد. البته پیش از اینکه سبزی به صورت مستقیم در جعبه قرار بگیرد، ابتدا داخل یک بسته از جنس پلاستیک یا فویل قرار داده می‌شود.

جنس جعبه معمولا از نوع مقوای ضخیم یا پلاستیک می‌باشد.

Alt

۳-قوطی

بسته بندی به شکل قوطی هم یکی دیگر از انواع بسته بندی سبزیجات خشک می‌باشد، که علاوه بر ایجاد استحکام لازم، در قطر و ابعاد متفاوت تولید می‌شود. جنس مورد استفاده در این نوع بسته بندی می‌تواند پلاستیک، مقوا یا فلز باشد.

Alt

جنس های مورد استفاده در بسته بندی سبزیجات خشک شده

۱-کاغذ کرافت

کاغذ کرافت یکی از مقاوم ترین و پرطرفدار ترین جنس‌های برای بسته بندی سبزی خشک است. علاوه بر ظاهر زیبا، در برابر نفوذ هر عامل مثل اکسیژن و رطوبت که باعث خراب شدن محصول می‌شود، مقاوم است.

معمولا در بسته بندی سبزیجات خشک با استفاده از کاغذ کرافت، به اصطلاح پنجره‌ای تعبیه می‌شود تا از طریق آن مشتری بتواند داخل بسته و نوع سبزی خشک شده را ببیند.

۲-پلاستیک

یکی دیگر از جنس های مورد استفاده در بسته بندی سبزی خشک، پلاستیک است. پلاستیک هم یکی از مقاوم ترین جنس ها در برابر رطوبت، اکسیژن و … می‌باشد. علاوه بر آن میتواند بو، طعم و تازگی سبزی را تا زمانی که به دست مشتری می‌رسد، حفظ کند.

۳-فلزی

اگر قصد صادرات محصولات خود را دارید، استفاده از جنس فلز می‌تواند گزینه مناسبی برای بسته بندی سبزی خشک باشد. فلز، هم می‌تواند در طول مسیر از آسیب های احتمالی که ممکن است به سبزی خشک برسد، جلوگیری کند و هم در برابر نور، رطوبت، اکسیژن و عوامل تخریب کننده دیگر مقاوم است.

تا اینجا متوجه شدید اهمیت بسته بندی سبزی خشک چیست، انواع آن به چه صورت است و از چه جنس هایی برای بسته بندی استفاده می‌شود.

اما اگر قصد صادرات سبزی خشک را داشته باشید، موارد مهمی را در بسته بندی آن باید رعایت کنید.

در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم.

بسته بندی سبزی خشک صادراتی

در بسته بندی سبزی خشک صادراتی، نکاتی هست که رعایت نکردن آنها می‌تواند منجر به شکست بیزینس شود. پس در هنگام بسته بندی سبزی خشک،‌ مطمئن شوید نکاتی که در ادامه می‌خوانید، رعایت می‌شود.

اولین نکته‌ای که در بسته بندی سبزی خشک صادراتی باید رعایت شود، انتخاب فرم و شکل بسته بندی با توجه به کشور مقصد است. به عنوان مثال بسته بندی‌ای که قرار است به یک کشور اروپایی ارسال شود، باید مطابق با فرهنگ و قوانین آن کشور باشد.

دومین نکته این است، بسته بندی در سه مرحله اولیه، ثانویه و نهایی انجام می‌شود. در هر مرحله‌ی بسته بندی باید مشخص شود محصولی که داخل این بسته بندی قرار گرفته چیست و به چه صورت باید از آن نگهداری کرد.

در نهایت تمامی اطلاعات مثل نوع سبزی، تاریخ تولید، نحوه نگهداری، مواردی که امکان است ایجاد حساسیت کند،‌ موارد استفاده از سبزی و تمامی اطلاعات لازم دیگر روی بسته بندی نوشته شود.

این نکته را به یاد داشته باشید، نحوه بسته بندی با توجه به قوانین، فرهنگ و خواسته مردم متفاوت است.

اگر قصد بسته بندی سبزی خشک صادراتی دارید، تیم رایاگرافیک با توجه سابقه بالایی که در این زمینه دارد، می‌تواند مجری شما در انجام ۰ تا ۱۰۰ آن باشد.

 

ایده ها و نمونه های خلاقانه بسته بندی سبزی خشک

Alt

Alt

سخن آخر

در این مقاله، به تمامی نکاتی که برای بسته بندی سبزی خشک نیاز است بدانید،‌ پرداختیم.

اگر به عنوان تولید کننده، قصد بسته بندی سبزی خشک را دارید، نکات خیلی زیادی هست که در رعایت کردن آنها باید دقت لازم را به خرج دهید تا در نهایت بیزینس شما با شکست مواجه نشود.

تیم رایاگرافیک با توجه به تجربیات بالای خود در این زمینه،‌ می‌تواند به راحتی این پروسه وقت گیر را با بالاترین کیفت برای شما انجام دهد تا شما هم به ابعاد مهم تری از بیزینس خود بپردازید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید. 02122377919

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

9 + چهارده =