طراحی کاراکتر

بازی‌ها، انیمیشن ها و برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی همگی بر مبنای  یک داستان درست  می‌شود. و داستان ها هم  توسط کاراکترها ساخته می شوند. هدف از طراحی کارکتر این است که این شخصیت ها را جذاب، پر بیننده و به یاد ماندنی کند.

طراحی کاراکتر فرآیند توسعه کامل سبک، شخصیت، رفتار و ظاهر کلی شخصیت در هنرهای تجسمی است. طراحان شخصیت، شخصیت ها را به عنوان وسیله ای برای انتقال داستان می سازند. این به این  معناست که تمام جزئیات یک شخصیت، مانند اشکال، پالت رنگ و جزئیات، با دقت انتخاب شده است.

ویژگی های زیبایی شناختی طراحی کاراکتر

یک شخصیت اغلب تحت تأثیر جزئیات شخصیت یک شخصیت قرار می گیرد. بنابراین، تئوری رنگ، زبان شکل و حتی روانشناسی بنیادی می تواند در ایجاد یک طراحی شخصیت و برندنیگ موفق کمک کند. چه خلق شخصیت های کارتونی، چه طراحی شخصیت های کتاب های مصور، یا طراحی شخصیت های انیمه، هنرمندان یک مفهوم طراحی کاراکتر ایجاد می کنند تا از طریق ظاهر شخصیت.

تاریخچه یک شخصیت را کشف کنند. طراحی عالی کاراکتر ها باعث ایجاد شخصیت های به یاد ماندنی می شود که به جذب بینندگان و پیشبرد داستان کمک می کند. طراحان کاراکتر ما، باید شخصیت و داستانی را که شخصیت در آن زندگی می کند را کاملاً درک می کنند.

برای خلق یک شخصیت، حتما تحقیق می کنیم و به دنبال بازخورد زیاد از سمت بیننده هستیم. آگاهی از نحوه حرکت انسان ها و حیوانات و نشان دادن احساسات به ما کمک می کند تا شخصیت های مرتبط با حالات چهره باورپذیر خلق کنیم.

انتقادات و پیشنهادات طرح اولیه طراحی کاراکتر تا تصویر نهایی کاراکتر، دریافت می کنیم تا مطمئن بشویم که هنر شخصیت ما شخصیتی ثابت و متناسب با درخواست مشتری را نشان می‌دهد. در طول فرآیند از بینندگان بازخورد می خواهیم.

طراحی کاراکتر مخاطب هدف خود را میشناسیم

ما در ابتدای طراحی گرافیک برای کاراکتر مخاطب هدف خود را میشناسیم. جمعیت شناسی پروژه به تعیین سادگی یا پیچیدگی طراحی کارکتر کمک می کند. برای مثال، طرح‌های کتاب‌ها و فیلم‌های کودکان ممکن است دارای شخصیت‌های رنگی روشن با اشکال ساده باشند. شخصیت‌های بازی ویدیویی برای جمعیت‌شناسی قدیمی‌تر ممکن است جزئیات و سایه‌های بیشتری داشته باشند.

و ما به نوع زمینه ای که شخصیت اشغال می کند فکر کنیم تا به شما کمک کند که مشخص شود شخصیت چگونه به نظر می رسد و چه لباسی می پوشد. به عنوان مثال، اگر شخصیت در یک محیط علمی تخیلی زندگی می کند، طراحی آنها ممکن است بیشتر رباتیک و فلزی باشد تا شخصیتی که در محیطی خارق العاده یا روستایی زندگی می کند.

زبان شکل را درک کنید. یکی از هسته های طراحی کاراکتر استفاده از اشکال اولیه برای ساخت یک شخصیت است. شکل بدن می تواند به انتقال شخصیت و زبان بدن شخصیت کمک کند. به عنوان مثال، در ژاپن، فرهنگ کاوائی (ناز) دارای طرح‌های ساده و گرد است.

با طراحی خوب کاراکتر به بینندگان کمک می کنیم  تا با نگاه سریع به آنها بفهمانیم شخصیت ما کیست. هنگام ایجاد یک شخصیت متحرک، سادگی نیز بسیار مهم است. از آنجایی که انیماتورهای ما  باید چندین بار کاراکترها را رندر کنند، طراحی ساده‌تر کاراکتر باعث کاهش زمان و هزینه تولید می‌شود.

فرآیند طراحی شخصیت اغلب پر از موانع است. برای خلق شخصیت خود از ابتدا به تفکر خلاقانه زیادی نیاز دارید، اگرچه بسیاری از شخصیت های شناخته شده در کارتون ها، تبلیغات و فیلم ها ساده به نظر می رسند. در واقع، مقدار زیادی تلاش و مهارت انجام خواهد شد تا آنها را تا این حد مؤثر کنند.

هدف از طراحی کاراکتر

داستان در قلب همه بازی های ویدیویی، سریال های تلویزیونی انیمیشن و فیلم ها قرار دارد. شخصیت در قلب همه داستان ها قرار دارد. با توجه به طراحی شخصیت، این شخصیت ها باید جالب، از نظر زیبایی شناختی هیجان انگیز و به یاد ماندنی باشند. هنرمندان هنرهای تجسمی و انیمیشن می توانند شخصیت ها را از ابتدا طراحی کنند.

این به آنها امکان می دهد تا از هر جنبه ای از طراحی برای ایجاد یک شخصیت متمایز استفاده کنند. تیم رایا گرافیک با طراحان ماهر خود می تواند طراحی کاراکتر جذاب را برای شما ایجاد کند و از ابتدای شروع کسب و کار شما (برند سازی)، به شما کمک کند تا در این دنیای دیجیتال از رقبای خود عقب نمانید و  به روز باشید.

با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.