طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی فست فود

طراحی بسته بندی فست فود

طراحی بسته بندی فست فود می‌تواند به فروش چند برابری شما کمک کند. واژه فست فود یک واژه انگیسی است که شامل غذاهای فوری مانند سوخاری، ساندویچ، همبرگر، سیب‌زمینی، پیتزا، هات داگ و غیره است. این غذاها در بین مردم محبوبیت بالایی دارد.

اگر شما هم فست فود می‌فروشید، باید بدانید که بسته بندی زیبا و با کیفیت می‌تواند به افزایش فروش شما کمک کند. برای طراحی بسته بندی فست فود با ظاهری زیبا و با کیفیت با شرکت رایا گرافیک تماس بگیرید.

دلایل نیاز فست فود به بسته بندی

رستوران‌هایی که فست فود می‌فروشند، بیشتر در زمینه تهیه و فروش غذا فعالیت می‌کنند. بدین ترتیب جا و فضای کافی برای خوردن غذا در آن‌ها وجود ندارد. بدین ترتیب این رستوران‌ها برای تحویل غذا به مشتری، باید آن را در بسته بندی مناسبی قرار دهند.

چرا که اکثر فست فودها به صورت تلفنی خریداری می‌شوند. علاوه بر این، بسته بندی باعث می‌شود تا غذا از آلودگی‌های محیطی دور مانده و بهداشت آن تامین شود. مهم‌ترین نکته در طراحی بسته بندی فست فود این است که نقش مهمی در تبلیغات رسانه‌ای محصولات شما دارد.

چرا که اکثر تبلیغات ویدیویی، با نمایش بسته محصولات است. زمانی‌که شخصی این تبلیغات را مشاهده می‌کند، به بسته بندی آن توجه می‌کند. اگر شما بسته بندی خلاقانه طراحی کنید، تاثیر بیشتری بر مخاطب خواهد داشت. در نتیجه مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد. در نهایت فروشتان چند برابر خواهد شد.

طراحی بسته بندی فست فود چه مشخصاتی دارد؟

اگر به طراحی بسته بندی انواع فست فود نگاه کنید و آن‌هایی که از گذشته تا امروز بوده را باهم مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که امروزه، طراحی آن‌ها بسیار متفاوت شده است. این تغییرات هم ظاهری و هم از نظر کیفیت می‌باشد.

اکثر رستوران‌ها توانستند با تغییر و مدرن کردن طراحی بسته بندی فست فود، مشتریان خود را افزایش دهند. در این طراحی خصوصیات و الگوهایی استفاده شده که آن را جذاب کرده است. جذاب بودن بسته بندی باعث شده تا اعتبار آن‌ها در بین مشتریان افزایش یابد.

برخی از نکاتی که باید هنگام طراحی بسته بندی فست فود در نظر بگیرید عبارتند از:

 • آسان بودن حمل و نقل آن
 • گرم نگه داشتن غذا
 • داشتن ظاهری جذاب و خلاقانه با رنگ‌بندی زیبا
 • داشتن شکل و طرحی منحصر به فرد
 • درج اطلاعات تماس بر روی بسته بندی

طراحی بسته بندی فست فود به صورت خلاقانه

در بازار رقابتی طراحی بسته بندی فست فود، برای غذاهای مختلف مانند پیتزا، سوخاری و غیره، جعبه‌های متفاوتی وجود دارد. بسته بندی این غذاها در دو دسته قرار دارد که عبارتند از:

 • ظروف برای خوردن غذا داخل رستوران
 • جعبه و پاکت‌های بیرون بر

برای ساخت جعبه در هر دو گروه انواع کاغذ و مقوا وجود دارد. برای مثال، اگر برای سرو سیب زمینی سرخ شده در داخل سالن بسته بندی می‌خواهید، بجای ظروفی که در رستوران‌های دیگر استفاده می‌شود، می‌توانید از جعبه روباز مقوایی استفاده کنید. حتی برای غذای بیرون بر می‌توانید از انواع جعبه و پاکت مقوایی استفاده کنید.

در طرح بسته بندی‌ها می‌توان از شکل‌های هندسی مختلفی استفاده کرد. برای مثال، می‌توانید از مکعب‌های منظم یا هرم در طراحی آن استفاده کنید. به‌طور کلی، باید در طرح بسته بندی از تنوع طرح استفاده کرد. در غیر این‌صورت طرح شما با بقیه رقبا هیچ تفاوتی نخواهد کرد.

طرحی که برای بسته بندی فست فود استفاده می‌کنید، باید خلاقانه باشد تا مشتریان بیشتری جذب کنید. چرا که تمامی برندهای فست فود برای اینکه جای پای خود را محکم کنند، طراحی بسته بندی خود را به صورت انحصاری و اختصاصی انجام می‌دهند.

شما هم برای اینکه حرفی برای گفتن داشته باشید، باید این کار را انجام دهید. برای اینکه طراحی بسته بندی خلاقانه و جذاب داشته باشید، با شرکت رایا گرافیک تماس بگیرید.

پک طراحی بسته بندی فست فود

طراحی بسته بندی فست فود یکی از انواع طراحی بسته بندی است که شامل طراحی تا تولید می باشد. انواع  بسته بندی پیتزا، بسته بندی همبرگر، پاکت بیرون بر فست فود، بسته بندی سوخاری، بسته بندی سیب زمینی سرخ کرده و… را شامل می باشد.

طرح و ساختار طراحی بسته بندی فست فود هر محصول با توجه به نیاز و خواست مشتریان کاملا  متفاوت می باشد، مهم ترین آن حفظ کیفیت و بهداشت غذا در حین حمل و نقل می باشد.

تصویر محصول شما در طراحی بسته بندی فست فود معمولا بر روی بسته بندی با رنگ های زنده که باعث ایجاد احساس ولع می شود و با توجه به شخصیت برندتان ارزش می ‌بخشد، بسیار امر مهمی خواهد بود.

ابعاد طراحی بسته بندی فست فود

بنابراین طراحی بسته بندی فست فود باید به اندازه طعم فست فود از ارزش بالایی برخوردار باشد. یک بسته بندی خوب باید حتما در نظر بگیرد که محتویات داخل آن ثابت بماند و هم چنین به راحتی قابل استفاه باشد. به اندازه طعم فست فود می‌تواند رضایت بخش مشتری باشد.

می‌توانیم طیف وسیعی از طراحی بسته بندی فست فود را تولید و عرضه کنیم که هر گوشه از بازار وسیع فست فود را پوشش می‌دهد. مجموعه ای از گزینه های طراحی بسته بندی فست فود در دسترس هستند، همه مواد غذایی ایمن، مقرون به صرفه و تا حد امکان سازگار با محیط زیست هستند.

ما می‌توانیم هر طرحی را مطابق با نیازهای خاص شما طراحی کنیم و با استفاده از ترکیبی از طراحی متخصص و فناوری پیشرفته ، بسته ‌بندی غذای شما را به درستی انجام دهیم. تصویر محصول معمولا بر روی بسته بندی با رنگ های زنده و عکس های واقعی برجسته می شود که هم چنین باعث ایجاد احساس ولع می شود.

با توجه به شخصیت برند، داستان کلی برند و فونت همیشه به طراحی بسته بندی فست فود ارزش می ‌بخشد. غذا به عنوان یک کالای مصرفی سریع  طبقه بندی می شود. پس از خرید به سرعت  مصرف می شود و مدتی بعد دو باره ذخیره می شود.

این در رده FMCG است که در آن مصرف کنندگان به یک برند وفادار هستند زیرا آن را به طور منظم خریداری می کنند. بنابراین، چگونه شما، کارآفرین مواد غذایی، مشتری خود را تحت تأثیر قرار می دهید و آنها را وادار می کنید تا محصول شما را به جای دستیابی به کالای مورد علاقه خود، بارها و بارها امتحان کنند؟

در یک فروشگاه یا سوپر مارکت،  این بسته  بندی مواد غذایی شما ست که اولین قدم را در تغییر روند تصمیم گیری مصرف کننده بر می دارد. اما ایجاد یک طراحی بسته بندی فست فود چشم  نواز بیش تر از استفاده از رنگ های جلب توجه است، به خصوص زمانی که خارج از خانه خود می فروشید.

طراحی بسته بندی فست فود، رسانه ای است که باید با برند موجود شما طنین انداز شود و در عین حال هویت برند شما، منحصر به فرد بودن غذا و ارزش محصول را نیز توضیح دهد. این یک رسانه چالش بر انگیز، اما در عین حال  واقعا خلاق است که می تواند تفاوت را ایجاد کند. رایا گرافیک با طرح خلاقانه ای که خلق می کند طرحی با سلیقه و محصول ایجاد می کند. در این ادامه خواهید دید:

 • اهداف طراحی بسته بندی فست فود
 • گزینه های بسته بندی ایمن برای غذا های رایج
 • نمونه هایی از طراحی بسته بندی موثر برای مواد غذایی

نکته مهم طراحی بسته بندی فست فود

داخل منو چه محصولاتی دارید و با توجه به آن‌ نوع بسته بندی فست فود را می توانید انتخاب کنید. آیا سرو سالن هست یا بیرون‌بر؟ کانسپت رستوران می باشد. با توجه به کانسپت و قیمتی که در نظر دارید نیاز به چه ساختاری برای طراحی بسته بندی فست فود دارید.

ما می‌توانیم هرطرحی را مطابق با نیازهای خاص شما طراحی کنیم و با استفاده از ترکیبی از طراحی متخصص و فناوری پیشرفته، بسته ‌بندی غذای شما را به درستی انجام دهیم. مشاوران حرفه ای و پر تجربه رایا گرافیک کاملا می توانند راهنمای شما در این زمینه باشند.

اهمیت طراحی بسته‌بندی فست فود

اگر دقیق تر نگاه کنید متوجه می شوید که همه ی ما ترجیح می‌دهیم غذای خود را گرم و تازه از رستوران تحویل بگیریم و احتمالا تجربه‌ی خوردن غذای سرد و خمیر شده را دارید، آن وقت احساس شما راجع به آن رستوران چگونه می شود، می‌خواهید بار دیگر هم از آن رستوران سفارش دهید؟

احتمال خیلی زیاد پاسخ شما منفی است. باید بدانید تمامی موارد گفته شده به خاطر استفاده از طراحی بسته بندی فست فود نامناسب است. به یاد داشته باشید بسته‌بندی فست فود نقش اساسی در بازاریابی خواهد داشت.

تحویل سفارش یک غذای گرم و تازه برای همه‌ی ما می تواند لذت ‌بخش باشد. شاید فکر می کنید که خود محصول از بسته‌ بندی آن مهم‌تر است، اما این را فراموش نکنید که طراحی بسته‌ بندی فست فود عامل اصلی موفقیت یا شکست محصول نهایی در بازار است.

تاثیر برندینگ درطراحی بسته بندی فست فود 

این را بدانید که رنگ و فرم محصول دو عنصر ماندگار در ذهن مخاطب می باشند. طراحی بسته بندی فست فود و محصولات دیگر به ‌عنوان یک ارزش افزوده برای کالا در نظر گرفته می‌شود. طراحی بسته بندی فست فود را حتما جدی بگیرید، بسته بندی فقط، تنها یک محفظه برای نگهداری خوراکی‌ها نیست.

بسته بندی نمایش‌دهنده فرهنگ سازمانی و هویت برندینگ شما  احترام شما به مشتری و تبلیغات همیشگی شماست. طراحی بسته بندی بیش از76 درصد میزان وفاداری مشتریان نسبت به شما را مشخص خواهد کرد.

طراحی بسته بندی فست فود خلاق

طراحی بسته بندی فست فود، باید نشان دهد و توضیح دهد که چرا محصول با کالای مورد علاقه فعلی مصرف کننده متفاوت است. چند سوال اساسی وجود دارد که باید هنگام طراحی بسته بندی فست فود  از خود بپرسید، چه شما طراح آن باشید یا نه.

 • مصرف کنندگان چگونه از غذای من استفاده می کنند / می خورند ؟
 • مصرف کنندگان چگونه از بسته بندی آن استفاده خواهند کرد ؟
 • آنها ابتدا از کجا با این بسته بندی تعامل فیزیکی خواهند داشت ؟
 • آیا خود غذا باید روی طراحی  بسته بندی باشد ؟
 • مصرف کننده با برداشتن بسته بندی چه چیزی یاد می گیرد ؟
 • بسته بندی شما از نظر فیزیکی در دست چه احساسی خواهد داشت ؟

این سوالات را خیلی به شما نمی گویند که چگونه بسته بندی خود را طراحی کنید، اما بهترین مکان برای شروع زمانی است که به کاری که بسته بندی فست فود شما، باید انجام دهد فکر کنید.

طراحی بسته بندی فست فود بازاریابی است

طراحی بسته بندی فست فود، بازاریابی است. طراحی بسته بندی شما همیشه یکی از دو کار را انجام می دهد. گفتن به مصرف کننده که  به همین دلیل است که باید این محصول را بخرید. گفته مشتری که خرید این محصول تصمیم درستی بوده است. طراحی بسته بندی فست فود یک رسانه بازاریابی است که مدت هاست فراموش شده است.

چه بسته‌ بندی خرده‌فروشی باشد یا یک جعبه تحویل تجارت الکترونیک، طراحی بسته‌ بندی  فست فود، ارزش‌ ها را با مصرف‌کننده‌ تان ارتباط می‌دهد. این را هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ ها و تصاویری که استفاده می کنید و مواد و شکل طراحی بسته بندی خود را در نظر داشته باشید.

وقتی نوبت به نشستن و طراحی بسته بندی فست فود می رسد، چیز های زیادی برای یاد آوری وجود دارد ، اما باید هنگام طراحی بسته‌ بندی‌ هایی که به طور خاص با مواد غذایی در تماس هستند، در نظر گرفته شوند.

امنیت غذایی طراحی بسته بندی فست فود

دور نگه داشتن محیط بیرونی و استریل نگه داشتن غذای خود تا حد امکان، نکته اصلی طراحی بسته بندی فست فود  است. رایا گرافیک با در نظر گرفتن تمام نکات طرحی را برای شما طراحی می کند که تک تک نکات ذکر شده به عمل بیاید. استاندارد های ایمنی مواد غذایی برای محصولات فروخته شده در فروشگاه سخت گیرانه است.

حتماً به قوانین محل فروش محصول خود پایبند باشید. مواد بسته بندی، مقوا چه موج دار و چه مقوایی، یک راه حل استاندارد برای کالاهای خشک است، به این معنی که مقوا بوم خالی شما برای کار است. مایعات و چاشنی ها در شیشه های شیشه ای ، بطری های پلاستیکی یا موارد مشابه بی خطر هستند.

مواد بسته بندی شما، نحوه چاپ بسته بندی شما را محدود می کند، یعنی اگر تصمیم به چاپ نوعی راه حل بسته بندی سفارشی دارید! تقریباً تمام گزینه های چاپ برای بسته بندی یک محصول در صنایع غذایی موجود است.

ارتباط بین شرایط ، الزامات بسته بندی و نیاز مشتریان را کاملا می‌سنجیم ، طرحی نوین و خاص که هم انتظار افراد مختلف را برآورده کند و هم در بین دیگر انواع بسته بندی بدرخشد ،  بنا بر این با ما در ارتباط باشید.