طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی عسل

طراحی بسته بندی عسل

عسل یکی از با ارزش ترین خوراکی های شیرین طبیعت است، بنا بر این مناسب است که در مورد بسته بندی با آن برخورد ویژه ای شود.

در ادامه با ما همراه باشید در مورد طراحی بسته بندی عسل مفصل توضیحاتی داده شود.

عسل که تقریباً در هر آشپزخانه ای یافت می شود، یک کالای محبوب و ارزشمند است که در تعداد باورنکردنی طعم، طعم و رنگ و به همان اندازه سبک ها و طرح های بسته بندی وجود دارد.

با بیش از 300 نوع مختلف عسل که در سراسر جهان تولید می شود، بازار پر از طرح های بسته بندی عسل شیک و خوش مزه است.

عسل به عنوان یکی از بزرگ ترین هدایای طبیعت، شایسته تجلیل است با طراحی بسته بندی  عسل زیبا، شیک و کاملاً خوش مزه.

نقش بسته بندی عسل

طراحی بسته بندی مناسب قادر است نقش یک فروشنده خاموش را ایفا کند، وظیفه بسته بندی از نظر ایجاد ارتباط با مشتری ، نیاز و ترغیب مشتری به خرید است.

رایا گرافیک به عنوان طراح ایجاد یک طرح خلاقانه و جدید بر روی یک ظرف ساده و معمولی می باشد که همه در بازار از آن استفاده می کنند، بنا بر این باید به گونه ای طراحی شود  که خیره کننده باشد.

طراحی بسته بندی عسل باید به گونه ای طراحی شود  که با استفاده از آن بر روی لیبل های مختلف با هر اندازه و شکلی معمولا ماهیت خود را از دست ندهد.

برخلاف اکثر لیبل های عسل که از پس زمینه های رنگی یا طرح های شلوغ استفاده می کنند ، رایا گرافیگ سعی بر این دارد که طرح های جدید و متنوع برای بسته بندی عسل خلق کند.

قدمت سنت عسل

سنت عسل به زمان غار نشین ها هم  برسد،  با  نقاشی های غار در اسپانیا از 7000 سال قبل از میلاد  که  اولین  سوابق زنبور  داری را نشان می دهد، و  فسیل  های زنبور عسل قدمت آن به 150 میلیون سال قبل می رسد.

تطبیق پذیری و  خواص جادویی  عسل  قرن ها ست که برای انسان ها شناخته شده است و عسل علاوه بر اینکه به عنوان یک غذای مهم و شیرین کننده محسوب می شود.

در طول تاریخ در پزشکی و درمانی نیز مورد استفاده قرار گرفته است، در حالی که زنبور عسل به عنوان نمادی توسط پادشاهان استفاده می شده است، پاپ ها و حتی ناپلئون.

منشأ طبیعی عسل اغلب الهام‌ بخشی است که در طراحی بسته ‌بندی عسل و برند آن استفاده می‌شود، و رنگ ‌های زرد، نارنجی و سیاه زنبور عسل و محصول آن، و همچنین الگوی هشت ضلعی لانه زنبوری، به علامت تجاری این تجارت تبدیل شده است.

اما  با توجه به تعداد زیادی کندوی عسل در دنیا، انواع  طراحی بسته بندی عسل  نیز وجود دارد. از هوشمندانه و خنده دار گرفته تا شیک و مجلل، طیف وسیع و متغیری در طراحی بسته بندی عسل وجود دارد.

رایا گرافیک با الهام گرفتن، خود کندو و زنبور عسل طراحی بسته بندی های مختلفی را به شما معرفی خواهد کرد.

رعایت نکاتی در طراحی بسته‌بندی عسل

 • حتما جعبه مقوایی  محکم باشد و استقامت لازم را برای تحمل وزن عسل داشته باشد.
 • انتخاب رنگ بسته‌ بندی باید استانداردهای لازم در زمینه‌ی عرضه‌ی این محصول را داشته باشد.
 • بسته‌بندی باید قابلیت پوشش کامل  و عدم نفوذ نور به محصول را داشته باشد.
 • یک بسته ‌بندی موفق باید یک طراحی گرافیک مناسب و خلاق داشته باشد.
 • درج مشخصات قسمت تولیدی و تلفن تماس برای مشتریان الزامی می باشد.
 • درج شرایط نگهداری از عسل از الزامات می باشد.

طراحی بسته ‌بندی عسل مثل دیگر محصولات تجاری گران‌ قیمت مثل زعفران، با حساسیت همراه است و توجه ویژه به آن می‌تواند به فعالیت تجاری موفق بیافزاید.

طراحی بسته‌بندی عسل تولید شده‌ یکی از موارد تأثیرگذار در شکوفایی اقتصاد تولیدی‌تان است ، رایا گرافیک  در کنار شماست برای کمک به رشد و شکوفایی شما.

طرح هایی به صورت کاملا مینیمال که به راحتی نسبت به طرح های دیگر و به طور خاص به راحتی در ذهن خریداران  باقی بماند.

نکته مهم این است که برای اینکه مشتریان خود را با رقبا اشتباه نگیرید، بسته بندی، خود را منحصر به فرد و متفاوت از سایر رقبا طراحی کنید.

به طور کلی استفاده از رنگ های جذاب با جلوه های چاپی خاص در زمینه سفید باعث جلوه بهتر طرح ها می شود و این امر باعث افزایش فروش می شود.

هنگامی که یک طرح در بین مشتریان محبوب می شود، قطعا می تواند فروش بهتری داشته باشد.

شرایط نگه داری عسل با طراحی بسته بندی

شرایط نگه داری عسل بسیار مهم می باشد، اکر عسل در شرایط مساعد نگهداری بشود هیچ وقت فاسد نمی‌شود، اگر شرایط برای نگهداری عسل رعایت بشود، قابلیت این را دارد که حتی سال ها دوام بیاورد و هم چنین ارزش غذایی خود را به هیچ‌ وجه از دست نخواهد داد.

در ادامه به چند نکته توجه شود :

 • دمای عسل نباید بیش از ۶۰ درجه سانتی‌گراد باشد
 • نباید به ‌صورت مداوم و یا زمان طولانی در معرض نور طبیعی و یا مصنوعی قرار بگیرد.
 • اصلا نباید در یخچال و یا محیطی که بسیار سرد است نگهداری شود.
 • عسل حتما باید در یک محیط تاریک نگهداری شود.

خلق طرح جذاب در بسته بندی عسل

 طراحی بسته بندی عسل می تواند از مواد پلاستیکی و شیشه ای استفاده شود و می تواند با چوب در درب بطری آنها ترکیب شود. شکل بطری عسل را می توان  با حس خلاقانه طراحی کرد.

با استفاده از شکل جذاب بطری عسل، مشتری عسل می تواند جذابیت بیشتری پیدا کند. نام تجاری محصول باید بتواند مواد پلاستیکی و شیشه ای را کامل پوشش دهد.

طراحی بسته بندی عسل باید از مهارت و خلاقیت جذاب آن  استفاده شود، نه تنها برای ظاهر خوب، بلکه باید مطمئن شوند که عسل به خوبی در بطری آنها در بسته بندی قرار می گیرد.

با استفاده از یک جعبه، برخی از بطری های عسل می تواند راه آسان و راحتی را برای افراد به همراه داشته باشد.

هزینه طراحی بسته بندی عسل

هزینه طراحی بسته بندی عسل، با توجه به یک سری فاکتورها و عوامل مختلف تعیین می‌شود.

یک نمونه از فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه طراحی بسته بندی عسل، طراحی و وسعت آن است، طراحی های هندسی در بسته بندی عسل، تهیه اطلاعات قابل درج بر روی بسته بندی آن.

معمولاً شرکت ‌های وسیع‌تر  و بزرگ تر و با تجربه‌ بیشتر کمی هزینه آن بیش‌تر برای پروژه‌های خود تعیین می‌کنند. با این وجود با کمک این شرکت‌ ها کاملا می‌توانید از کیفیت کار نهایی اطمینان کافی داشته باشید.

مزایای طراحی بسته بندی عسل

طراحی بسته بندی عسل باید طوری باشد که به ایجاد شرایط محیطی مناسب برای محصول مبدل گردد.

عسل باید در محیط تاریکی  نگهداری شود و این موضوع  از مهم ترین شرایط مربوط به حفظ کیفیت آن بوده است و در صورت عدم دقت به این موضوع ممکن است ارزش غذایی این محصول را به سرعت از بین ببرد.

طراحی بسته بندی عسل مقوایی بهترین طریقه برای آن بوده و می تواند با تعدیل دمای عسل همراه شود. بسته بندی های نایلونی دمای عسل را افزایش می دهد و در نقاط گرمسیر به تخریب و یا کاهش کیفیت عسل منجر خواهدگردید.

سفارش طراحی بسته بندی عسل

طراحی بسته بندی عسل ایرانی در انواع مختلفی تولید می شود، عبارت اند از:

 • مدل های شیشه ای
 • پلاستیکی
 • جعبه های کارتنی و مقوایی

این مدل های بسته بندی هستند که می توان برای طراحی بسته بندی عسل استفاده کرد. عسل جزء مواد غذایی محسوب می شود و از جمله محصولاتی می باشد که باید دو بار پک شود.

یعنی یک بسته بندی اولیه که شیشه ای می باشد و یک پک ثانویه که در اکثر مواقع کارتنی می باشد. نکته این است که تفاوتی نمی کند که عسل در بازار داخلی یا خارجی عرضه می شود.

هر دو آن ها باید در نهایت کیفیت، بسته بندی شوند. ایران یکی از کشورهایی است که در تولید عسل طبیعی و ارگانیک همواره موفق می باشد.

طریقه طراحی بسته بندی عسل

طعم عسل  واقعا برای مردم شیرین و لذیذ است. عسل یک غذای طبیعی است که از فعالیت زنبور عسل در خانه آنها ایجاد می شود.

مواد بسته بندی عسل معمولا از بطری شیشه ای و بطری پلاستیکی است، با استفاده از عسل، مردم می توانند از مزایای مثبت بهره ببرند زیرا آنها از طبیعت سلطنتی استفاده می کنند که واقعاً برای سلامتی انسان مفید است.

رایا گرافیگ با بیش از 18 سال سابقه درخشان و جز طراحان بین المللی، می تواند در طراحی بسته بندی عسل بهت بهترین ایده رو برای پردازش خلق کند.

سخن پایانی طراحی بسته بندی عسل

عسل در دسته مواد غذایی گران قیمت می باشد و بسته بندی مقوایی نمی تواند درصد بسیار زیادی از قیمت تمام شده عسل را شامل گردد.

پس خیلی بهتر است بدانید که با انتخاب یک بسته بندی مناسب و افزایش میزان نا چیزی به قیمت تمام شده عرضه خواهد شد این ماده غذایی، هرگز سطح رقابتی خود را در بازار از دست نخواهید داد.

این را بدانید هر جه طراحی بسته بندی شما جذاب تر و شکیل تر باشد، مطمئن باشید به همان اندازه به فروش شما کمک خواهد کرد.