تبلیغات بیلبوردی

تبلیغات بیلبوردی با توجه به این که تبلیغات دیجیتال زندگی ما را تحت الشعاع قرار می دهد، به راحتی می توان این سوال را مطرح کرد که سایر اشکال تبلیغات چقدر دوام خواهند داشت. مطمئن باشید: بیلبورد یکی دیگر از تبلیغات گسترده برندینگ است. آن ها زنده، سالم هستند و به طور فزاینده ای خلاق هستند.

در اینجا یک سناریو وجود دارد:

شما درحال گشت و گذار در بزرگ راه هستید، وانمود می کنید که روی رانندگی خود تمرکز کرده اید، با صدای بلند برخی از صداه های نوستالژیک را به صدا در می آورند. برای ربودن توجه شما، یک وقفه جدی لازم است، به یک باره این اتفاق می افتد: یک پیتزای غیرقابل مقاومت و بسیار پنیری به اندازه ماشین شما. * ناگهان * به یاد می آورید که از گرسنگی می میرید.

در مرحله بعد به دنبال شماره خروجی ، آدرس، وب سایت، مختصات و … چیزی هستید! شما واقعا نیاز دارید که آن پیتزا را در دست بگیرید. خانم‌ ها و آقایان، این قدرت مغناطیسی یک تبلیغات بلیبورد درخشان است.

رقابت در تبلیغات بیلبوردی

بر خلاف سایر اشکال تبلیغات، تبلیغات با عوامل حواس پرتی واقعاً شدید رقابت می کنند: سرعت ده ها مایل در ساعت، جاده های باز، فاصله هایی که آن ها را نا خوانا می کند. برای غلبه بر این چالش ها، طراحان انواع قوانین سرانگشتی و بهترین شیوه ها را ارائه کرده اند که اغلب منجر به رویکرد های مشابه و غیر جالب می شود. تبلیغات منحصر به فرد واقعاً قابل توجه یک یافته تا حدی نادر است. آن ها به طرز ماهرانه ای خوانایی، به یاد ماندنی، قدرت چشم نواز را ترکیب می کنند.

در واقع، بیلبوردها بیش ترین دسترسی را در بین تمام اشکال تبلیغات را دارند، زیرا حدود 80٪ به یاد دارند که یک بیلبورد را دیده اند. بنابراین، اکنون که تبلیغات توجه شما را جلب کرده است، ممکن است از خود بپرسید: مزایا و معایب آن چیست؟ آیا تابلوهای تبلیغاتی موثر هستند؟ هزینه تبلیغات بیلبورد چقدر است؟

بیلبورد یک ساختار تبلیغاتی بزرگ در فضای باز است، شبیه به یک پوستر بزرگ که برای تبلیغ یک نام تجاری و برندنیگ، پیشنهاد یا یک کمپین با نمایش تبلیغات استفاده می شود. معمولاً در مناطق پرتردد مانند کنار بزرگراه ها یا نزدیک مراکز خرید قرار دارد تا توجه بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده را جلب کند.

تبلیغات بیلبوردی به چه صورت می باشد

تبلیغات بیلبوردی، فرآیند استفاده از تابلو های تبلیغاتی چاپی و دیجیتالی در مقیاس بزرگ به نام بیلبورد برای تبلیغ یک برند، پیشنهاد یا کمپین است. این یک استراتژی بازاریابی کارآمد برای به دست آوردن بیش ترین تعداد بازدید و برداشت بلند مدت از برند است.

علاوه بر این، برند سازی قوی را از طریق اندازه‌ های متن بزرگ، تصاویر افراد مشهور با ویژگی‌ها و مزایای واضح محصولات و سایر اطلاعات مرتبط مانند قیمت ایجاد می‌کند. بیلبورد ها در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند.

انواع تبلیغات بیلبوردی 

  • بیلبوردهای دیجیتال: یک بیلبورد دیجیتالی تصاویر و متن های مختلف تولید شده، توسط سیستم ها و نرم افزارهای کامپیوتری را نمایش می دهد. می توان آن را طوری تنظیم کرد که متن در حال اجرا را نشان دهد، یا می توانید بسته به زمان روز آن را تغییر دهید. متون دائماً در حال تغییر حداکثر تأثیر را ارائه می دهند و به مخاطبان خاص می رسند. به عنوان مثال، یک رستوران ممکن است غذاهای ویژه ناهار را در طول صبح و اوایل بعد از ظهر و شام را از ساعت 3 بعد از ظهر شروع کند.

 

  • بیلبوردهای سیار: بیلبورد سیار به تابلویی گفته می شود که در اتوبوس، اتومبیل و سایر وسایل نقلیه در حال حرکت ظاهر می شود. مزیت بیلبورد موبایل این است که بیشتر مورد توجه مخاطبان هدف شما قرار می گیرد. این به این دلیل است که وسیله نقلیه در منطقه ای که شما به عنوان مکان کلیدی برای تبلیغ شرکت خود انتخاب کرده اید حرکت می کند.

 

  • تابلو های تبلیغاتی نقاشی شده: این بیلبورد ها به صورت گرافیکی ایجاد نمی شوند. بلکه در سایت یا در استودیو نقاشی می شوند و سپس در سایت قرار می گیرند. در سال های اخیر، این بیلبورد ها با بیلبورد هایی که به صورت گرافیکی ساخته شده اند، جایگزین شده اند. با این حال، آن ها هنوز هم در برخی مناطق استفاده می شوند که تنها یک تخته لازم است. به عنوان مثال در آمریکا، لس آنجلس، هنوز هم می توان بیلبوردهای نقاشی شده با دست را در Sunset Strip یافت که عمدتاً فیلم ها یا رکوردهای جدید را تبلیغ می کند.

 

  • بیلبورد های استاتیک: بیلبورد های استاتیک از وینیل چاپ شده بزرگ ساخته شده و درسراسرصفحه بیلبورد کشیده شده است. در اینجا، یک عنصر خاص در بیلبورد را نمی توان درعرض چند ثانیه یا چند دقیقه تغییر داد، بلکه باید دوباره نصب شود و به سازه متصل شود.

 

  • بیلبورد های سه بعدی: بیلبورد هایی به سبک مدرن هستند که با ارائه تصاویر سه بعدی دراماتیک و گرافیک توجه و کنجکاوی بینندگان را به خود جلب می کنند. آن ها حتی می توانند یک تصویرثابت را به یک جسم متحرک تبدیل کنند که می تواند پیام های مختلفی را در زمان های مختلف نمایش دهد.

رایا گرافیک در سرتا سر ایران تبلیغات بیلبوردی انجام می دهد ، فقط کافیه با یک تماس تبلیغات خود را به ما بسپارید.

مزایای تبلیغات بیلبورد چیست ؟

اغلب، ممکن است رادیو را روشن کرده باشید تا به محض پخش یک آگهی آن را خاموش کنید. همین امر ممکن است برای تبلیغات تلویزیونی نیز صادق باشد. اما، برخلاف دیگر اشکال تبلیغات انبوه، بیلبورد ها را هرگز نمی توان نادیده گرفت، پنهان کرد، خاموش کرد یا دور انداخت.

در واقع 70 درصد بیلبورد ها توسط رهگذران نگاه می شود و 63 درصد از این بیلبورد ها به طور کامل خوانده می شوند. از این رو، هیچ رسانه تبلیغاتی دیگری وجود ندارد که بتواند با این سطح از بیننده و حفظ آن برابری کند.

تبلیغات بیلبوردی یک استراتژی عالی 

بیلبورد ها بزرگ و چشم نواز هستند:

بیلبورد ها فضای قابل توجهی را اشغال می کنند و اگر توسط بازاریاب های ماهر طراحی شوند می توانند جذاب باشند. یک بیلبورد خوب ممکن است یک مشتری بالقوه را متوقف کند و آن را عمدا یا ناخواسته ببیند.

به دستیابی به مخاطبان هدف کمک می کند: تبلیغات، هدف قرار دادن یک مخاطب محلی خاص را آسان می کند.

با فناوری امروزی، می‌توانید یک تقسیم ‌بندی جمعیت‌ شناختی ایجاد کنید تا نشان دهید بخش عمده ‌ای از مخاطبان هدف شما از کجا بازدید می‌کنند و سپس بیلبورد های خود را در جایی قرار دهید که این گروه خاص آنها را ببیند.

انگیزه ای برای خرید های فوری فراهم می کند:

یکی از دلایلی که بیلبورد ها هنوز مورد استفاده قرار می گیرند این است که آن ها توانایی تأثیرگذاری و الهام بخشیدن به مشتریان را برای خرید فوری دارند. بینندگان کلیدی شما تصمیم گیرندگان شما هستند.

بنا بر این، اگر بتوانید از طریق بیلبورد خود به ذهن آنها متصل شوید، آن ها به فروشگاه شما می روند و خرید می کنند.

به عنوان مثال، وقتی با دوستان خود در یک سفر جاده ای هستید و اگر بیلبوردی با پیتزای فریبنده دیدید، باعث می شود که توقف کنید و غذا بخورید.

این عمدی نبود، با این حال نمی‌توانید به دلیل یک بیلبورد که هوشمندانه در نزدیکی یک کافه تریا قرار داده شده ، توقف کنید و غذا بخورید.

قرار گرفتن در معرض نام تجاری و یاد آوری برند را تضمین می کند:

بیلبورد ها در ایجاد و افزایش آگاهی از برند بسیار موثر هستند. دلیل آن این است که تبلیغ همیشه قابل مشاهده است، هیچ رسانه دیگری اجازه نمی دهد پیام شما در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته دیده شود.

به برخی از تبلیغاتهایی که در رفت و آمد های روزانه خود می بینید نگاهی بیندازید. احتمالاً برخی از آنها را حفظ کرده اید زیرا هر روز با آنها مواجه می شوید.

بنابراین، اگر شرکت شما از تصاویر بصری یا شعارهایی استفاده می کند که جذاب، هوشمندانه یا به یاد ماندنی هستند، مشتریان بالقوه ممکن است با نگاه کردن به آن چیزهای زیادی در مورد شرکت شما بیاموزند.

بعداً وقتی به محصول یا خدمات شما نیاز داشته باشند، آگهی بیلبورد شما را به خاطر خواهند آورد.

بیلبورد ها برای همه سنین جذاب هستند :

برخلاف سایر اشکال تبلیغات، بیلبورد ها را می توان برای هدف قرار دادن همه سنین به طور یکسان چه کودکان و چه بزرگسالان  استفاده کرد.

 

تبلیغات بازده بالایی دارد : طبق آمار ، به عنوان مثال :  به ازای هر تومانی که برای تبلیغات بیلبوردی خرج می شود ، بازاریابان شش تومانی درآمد دارند . در مقایسه با سایر رسانه های تبلیغاتی مانند رادیو و چاپ ، این یک بازگشت سرمایه عالی است .

چگونه از تبلیغات بیلبوردی به درستی استفاده کنیم ؟

شما روزانه 4000 تا 10000 آگهی می بینید و اکثر آن ها را به خاطر نمی آورید. بنابراین، اگر نمی‌خواهید تبلیغ شما جزو آن تبلیغاتی باشد که به خاطر نمی‌آیند، بیلبورد شما باید با استفاده از گرافیک ‌های تامل برانگیز و متن بسیار کم، داستانی درباره برند شما بگوید.  ب

اید به گونه ای ایجاد شود که تأثیر فوری بر مخاطبان هدف شما داشته باشد. بنابراین، اگر می‌خواهید برای تبلیغاتی که میلیون ‌ها نفر آن را ببینند، پول خرج کنید، باید آن را درست انجام دهید.