برندسازی شخصی

برندسازی شخصی به منظور نظارت و کنترل تصویری است که مخاطب از برند دارد. پرسونای برندینگ یا برندسازی شخصی فرآیندی استراتژیک و آگاهانه است. تصویر باید ویژگی­ ها و مزیت­ های کسب و کارتان را در مقایسه با رقبایتان بیان کند و نشان دهد که چارچوب و اصولی بر تصمیم­ گیری­ های شما چیست.

در نهایت مخاطبان بر اساس آن­ها تصمیم می­گیرند که رابطه با برند شما چه ارزش برای آن­ها ایجاد می­کند. در صورتی­که خدمات یامحصولات شما داای کیفیت مطلوب باشد، اگر برندسازی شخصی قوی داشته باشید، می­توانید خدمات یا محصولات خود را با قیمت بهتری عرضه کنید. بدین صورت مشتریان وفادارتری خواهید داشت.

برندسازی شخصی از شما و کسب و کارتان یک چهره عالی می­سازد و همین امر باعث می­شود که مخاطبان با شما بهتر ارتباط برقرار کنند. زمانی­که به فکر ترسیم یک برندسازی شخصی شوید، دیگر نباید به­ دنبال مشتری باشید. بلکه آن­ها به­ دنبال شما خواهند آمد.

برندسازی شخصی

شناخت برندنیگ شخصی 

توجه داشته باشید در صورتی برند شما شناخته می­شود که فرآیند برندسازی شخصی را به صورت حرفه­ ای انجام دهید. هرچه برندینگ شما بهتر و حرفه­ ای تر باشد، تصویری شفاف در ذهن مخاطب ایجاد می­کنید. یکی از مهم­ترین جنبه­ های کسب و کارهای کوچک و بزرگ، برندینگ است.

برای بررسی دلایل پیشرفت یک سازمان یا کسب و کار می­توان وضعیت برند آن­ ها را ارزیابی کرد. ارزیابی برند برای این است که بدانیم محصولات یا خدمات آن شرکت شناخته شده است یا خیر. در حقیقت برندسازی یک فرایند منظم است که موجب آگاهی و افزایش وفادری مشتری خواهد شد.

تا اینجا با مفهوم و هدف برند آشنا شدید. درحقیقت نوعی بازاریابی است که شرکت ­ها یا افراد برای اینکه از دیگران متمایز شود، یک نام یا سمبل را برای کسب و کارش خلق می ­کند. صرفا فقط برای اینکه در ذهن­ ها باقی بمانند نیست. درواقع، این بازاریابی راهی است که از رقبای خود متمایز شوید. برند، با معرفی صحیح محصول یا خدمت شرکت شما به مشتریان پیامی شفاف می ­فرستد.

مراحل برندسزی شخصی به شرح زیر است:

 • کشف و شناخت خود
 • کشف و شناخت محیط
 • کتعریف برند شخصی
 • ارتباط با مخاطب
 • حفظ و نگه­داری

مسیر برندسازی شخصی مانند یک حلقه است که بعد از حفظ و نگه­داری برند دوباره باید به کشف شناخت مخاطب پرداخت. توجه داشته باشید که همیشه نمی­توان مراحل برندسازی را دقیقا مانند بالا توصیف کرد.

افرادی که قصد دارند یک برند شخصی قدرتمند را خلق کنند در این مسیر بارها عقب و جلو خواهند رفت و این حلقه را تکرار خواهند کرد. برندسازی شخصی در سا­های اخیر یک امر ضروری بوده ­است.

به­ دلیل گسترش شبکه­ های اجتماعی و امکان مقایسه خود با رقبا برندسازی شخصی نسبت به گذشته از اهمیت بالایی برخوردار است. برای ایجاد یک تفکر مثبت در ذهن مخاطبان، به خلق چهره ­ای مثبت از برند شخصی نیاز دارید.

ایجاد برندسازی شخصی

به ­منظور خلق چره مثبت ابتدا باید یک هدف اصلی برای برندسازی شخصی تعیین کنید. راه دیگری که می­توانید انتخاب کنید این است که یک شعار اصلی برای برندتان انتخاب کرده و در تمام صفحات مجازی خود قرار دهید. کارهای دیگری که می­توانید برای ایجاد برندسازی انجام دهید عبارتند از:

 • شناخت مخاطب هدف و نیازهای او
 • رساندن داستان برندتان به گوش مخاطب هدف
 • شناسایی و تحلیل رقبا

مزایای برند سازی شخصی

برندسازی شخصی شامل مزایای بسیاری است که مهم­ترین آن­ها در زیر آمده است:

 • دیده شدن در شبکه­ های اجتمای
 • افایش اعتماد به نفس
 • ایجاد برند شخصی طبق سلیقه صاحب کسب و کار
 • رسیدن به اهداف
 • قدرت بخشیدن به بیزینس
 • رسیدن به شهرت

امروزه، با گسترش دیجیتال مارکتینگ، شما نباید منتظر بمانید تا مخاطب خود به خود بفهمند که کسب و کارتان چه ویژگی­هایی دارد. بلکه با استفاده از برندسازی و نشان دان آن به مخاطب می­توانید به تمامی اهداف کوتاه و بلند مدتتان برسید.

تنها کاری که لازم است انجام دهید، برندسازی شخصی است. که باید به صورت حرفه­ ای و تخصصی انجام شود تا تاثیر به­ سزایی در ذهن مخاطب بگذارد. بنابراین ایجاد یک برندسازی به صورت حرفه ­ای کار هرکسی نخواهد بود چرا که هرکسی دانش آن را ندارد.

برای برندسازی حرفه­ ای به یک متخصص نیاز دارید تا بتوانید نتیجه دلخواهتان را بگیرید.  برای مشاره و دریافت اطلاعات درباره خدمات رایا گرافیک در زمینه برندسازی شخصی، می­توانید با ما تماس بگیرید.

برندسازی نیز از تخصصی ترین خدمات رایا گرافیک می باشد، که شما با توجه به توانایی های خود و اهداف خود به مشاوران ما می توانید از این خدمات بهره کامل و نتیجه فوق العاده ای کسب کنید. برندسازی مرحله اول کسب و کار یک فرد می باشد.