دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ تا 15-20 سال پیش تمام تبلیغات به صورت سنتی انجام می­ شد. صاحبان کسب و کار تبلیغات خود را از طریق روزنامه، تراکت­ها، برهای خیابان، بازاریابی تلفنی، رادیو و تلویزیون انجام می­ دانند. اما امروزه، با گسترش اینترنت و بحث دیجیتال مارکتینگ، روش­های سنتی دیگر پاسخگو نیست و صاحبان کسب و کار باید با استفاده از شبکه­ های اجتماعی و وب­ سایت تبلیغات خود را انجام هند.

یکی از مزایای تبلیغات دیجیتال مارکتینگ این که مشتری خودش به­ صورت آنلان به­ دنبال محصول شما می­گردد و شما مجبور نیستید به­ دنبال مشتری بروید. البته لازم به­ ذکر است شما تمام قوانین دیجیتال مارکتینگ، را به درستی رعایت کنید. تا بتوانید در اینترنت موفق شوید و محصولتان را به فروش برسانید.

مزایای تبلیغات دیجیتال مارکتینگ 

  • افزایش کارایی و بهره­ وری
  • دسترسی گسترده به مخاطبین
  • ارائه نتایج قابل ردیابی و قابل اندازه­ گیری
  • بهینه سازی کمپین­ ها
  • امکان هدف­گذاری مجدد

چنانچه قصد دارید که تحول عظیمی در کسب و کار خود ایجاد کنید و مشتریان بیشتری در سراسر جهان جذب کنید، بهترین روش استفاده از تبلیغات دیجیتال مارکتینگ است. رایاگرافیک با داشتن دانش و تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ می­تواند بهترین استراتژی را برای کسب و کار شما ارائه دهد. برای مشاوره و دریافت خدمات تبلیغات دیجیتال مارکتینگ می­توانید با رایاگرافیک تماس بگیرید.

اصطلاح بازاریابی دیجیتال به استفاده از کانال های دیجیتال برای بازاریابی محصولات و خدمات به منظور دستیابی به مشتریان زیاد  اشاره دارد. این نوع بازاریابی شامل استفاده از وب سایت ها ، دستگاه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو و سایر کانال های مشابه است. بازاریابی دیجیتال با ظهور اینترنت در دهه 1990 رایج شد.

دیجیتال مارکتینگ شامل برخی از اصول مشابه بازاریابی سنتی است و اغلب به عنوان روشی جدید برای شرکت‌ها برای نزدیک شدن به مشتریان و درک رفتار آنها در نظر گرفته می‌شود. شرکت ها اغلب تکنیک های بازاریابی سنتی و دیجیتال را در استراتژی های خود ترکیب می کنند. این شکل از بازاریابی معمولاً در وب سایت ها، دستگاه های تلفن همراه و پلت فرم های رسانه های اجتماعی اجرا می شود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ

آژانس بازاریابی دیجیتال شرکتی است که به طور انحصاری در زمینه بازاریابی برای مصرف کنندگان از طریق کانال های دیجیتال فعالیت می کند. این شامل ایجاد و راه اندازی کمپین هایی برای مشتریان شرکتی از طریق رسانه های اجتماعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، ویدیوها و وب سایت ها و غیره است. این شکل از بازاریابی با بازاریابی اینترنتی که منحصراً در وب سایت ها انجام می شود متفاوت است.

دیجیتال مارکتینگ یک زمینه گسترده است، از جمله جذب مشتری از طریق ایمیل، بازاریابی محتوا، پلت فرم های جستجو، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که بازاریابان دیجیتال با آن روبرو هستند این است که چگونه خود را در دنیایی که بیش از حد از تبلیغات دیجیتال مارکتینگ اشباع شده است متمایز کنند.

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی به هر فعالیتی گفته می شود که یک شرکت برای تبلیغ محصولات و خدمات خود و بهبود سهم بازار خود از آن استفاده می کند. برای موفقیت، بازاریابی به ترکیبی از هوش تبلیغاتی، فروش و توانایی ارائه کالا به کاربران نهایی نیاز دارد. این معمولاً توسط متخصصان یا بازاریاب‌های خاصی انجام می‌شود که می‌توانند به صورت داخلی (برای شرکت‌ها) یا خارجی با سایر شرکت‌های بازاریابی کار کنند.

به طور سنتی، شرکت ها بر بازاریابی از طریق چاپ، تلویزیون و رادیو متمرکز بودند. اگرچه این گزینه‌ها هنوز هم وجود دارند، اما ظهور اینترنت منجر به تغییر در نحوه دسترسی شرکت‌ها به مشتریان شد. در اینجا بود که بازاریابی دیجیتال وارد عمل شد. این شکل از بازاریابی شامل استفاده از وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، اپلیکیشن‌ها می‌شود. هر چیزی که بازاریابی را با بازخورد مشتری یا تعامل دو طرفه بین شرکت و مشتری در بر می‌گیرد.

افزایش فناوری در بازاریابی دیجیتال

افزایش فناوری و روندهای جدیدتر، شرکت ها را مجبور کرد تا شیوه بازاریابی خود را تغییر دهند. ایمیل یک ابزار بازاریابی محبوب در روزهای اولیه بازاریابی دیجیتال بود. این تمرکز به موتورهای جستجو مانند نت اسکیپ معطوف شد، که به کسب و کارها اجازه می داد چیزهای کلیدی و برچسب گذاری کنند تا مورد توجه قرار گیرند. توسعه سایت‌های اشتراک‌گذاری مانند فیس‌بوک این امکان را برای شرکت‌ها فراهم کرد تا داده‌ها را برای رسیدگی به گرایش‌های مصرف‌کننده ردیابی کنند.

گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های دیجیتال اکنون این کار را برای شرکت‌ها آسان‌تر می‌کنند تا خود را همراه با محصولات و خدمات خود به مشتریان عرضه کنند. مطالعات نشان می دهد که مردم ترجیح می دهند از تلفن های خود برای ورود به اینترنت استفاده کنند. بنابراین جای تعجب نیست که 70 درصد از افراد قبل از زدن دکمه خرید (معمولاً در تلفن خود) تصمیم به خرید می گیرند.

بازاریابی دیجیتال می تواند تعاملی باشد و اغلب برای هدف قرار دادن بخش های خاصی از پایگاه مشتری استفاده می شود.

کانال های دیجیتال مارکتینگ

همانطور که در بالا ذکر شد، بازاریابی به طور سنتی از طریق چاپ (روزنامه ها و مجلات) و تبلیغات پخش (تلویزیون و رادیو) انجام می شد. اینها کانال هایی هستند که هنوز هم وجود دارند. کانال های دیجیتال مارکتینگ تکامل یافته اند و همچنان ادامه دارند. در زیر هشت مورد از رایج‌ترین راه‌هایی که شرکت‌ها می‌توانند برای تقویت تلاش‌های بازاریابی خود در پیش بگیرند، آورده شده است.

به خاطر داشته باشید که برخی از شرکت ها ممکن است از چندین کانال در تلاش خود استفاده کنند.

بازاریابی از طریق وب سایت

یک وب سایت مرکز تمام فعالیت های بازاریابی دیجیتال است. این به تنهایی یک کانال بسیار قدرتمند است، اما همچنین وسیله ای است که برای اجرای انواع کمپین های بازاریابی آنلاین لازم است. یک وب سایت باید یک برند، محصول و خدمات را به شیوه ای واضح و به یاد ماندنی نشان دهد. باید سریع، سازگار با موبایل و استفاده آسان باشد.

تیم مهندسان طراحی وبسایت رایا گرافیک برای شما سایت هایی با استاندارد های روز دنیا و بهینه سازی شده برای شما طراحی می کنند.

سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو روشی است که شرکت ها می توانند ترافیک خود را از طریق موتورهای جستجو افزایش دهند تا وب سایت ها و نام های خود را در بالای هر صفحه نتایج جستجو قرار دهند. این می تواند از طریق نتایج جستجو به صورت ارگانیک یا سرمقاله انجام شود. زمانی که شرکت ها بتوانند با موفقیت سئو سایت  را در استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود اعمال کنند، نام و طراحی وب سایت آنها به طور فزاینده ای برای مشتریان بیشتری قابل مشاهده می شود.

دیجیتال مارکتینگ در گوگل

تبلیغات گوگل ادز پرداخت به ازای کلیک بازاریابان را قادر می سازد تا از طریق تبلیغات پولی به کاربران اینترنت در تعدادی از پلتفرم های دیجیتال دسترسی پیدا کنند. بازاریابان می توانند کمپین ها را در گوگل، بینگ، لینکدین، توییتر، پینترست یا متا (فیسبوک سابق) راه اندازی کنند و تبلیغات خود را به افرادی که در جستجوی عبارات مرتبط با محصولات یا خدمات هستند، نشان دهند.

بازاریابی محتوا دیجیتال مارکتینگ

هدف بازاریابی محتوا دستیابی به مشتریان  از طریق استفاده از محتوا است. محتوا معمولاً در یک وب سایت منتشر می شود و سپس از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بهینه سازی موتورهای جستجو یا حتی کمپین های تبلیغ می شود. ابزارهای بازاریابی محتوا شامل وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، دوره های آنلاین، اینفوگرافیک ها، پادکست ها و وبینارها است.

بازاریابی ایمیلی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی هنوز یکی از موثرترین کانال های بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از مردم بازاریابی ایمیلی را با پیام‌های ایمیل اسپم اشتباه می‌گیرند، اما این چیزی نیست که بازاریابی ایمیلی به آن مربوط شود. این نوع بازاریابی به شرکت ها این امکان را می دهد که با مشتریان بالقوه و هر کسی که به برند آنها علاقه مند است در تماس باشند.

بسیاری از بازاریابان دیجیتال از سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال برای اضافه کردن سرنخ‌ها به لیست ایمیل‌های خود استفاده می‌کنند و سپس از طریق بازاریابی ایمیلی، قیف‌های جذب مشتری را ایجاد می‌کنند تا این سرنخ‌ها را به مشتری تبدیل کنند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هدف اصلی کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی، آگاهی از برند و ایجاد اعتماد اجتماعی است. همانطور که در بازاریابی رسانه های اجتماعی عمیق تر می شوید، می توانید از آن برای به دست آوردن سرنخ یا حتی به عنوان یک کانال فروش مستقیم استفاده کنید. پست ها و توییت های تبلیغاتی دو نمونه از بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند.

بازاریابی ویدئویی

یوتیوب یکی از محبوب ترین موتورهای جستجو در جهان است. بسیاری از کاربران قبل از تصمیم گیری برای خرید، برای یادگیری چیزی، خواندن نظر یا فقط برای استراحت، به YouTube روی می آورند. چندین پلتفرم بازاریابی ویدیویی از جمله ویدیوهای فیس بوک، اینستاگرام و حتی TikTok برای اجرای کمپین بازاریابی ویدیویی وجود دارد . شرکت ها با ادغام ویدیو با سئو، بازاریابی محتوا، و کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی گسترده تر، بیشترین موفقیت را در ویدیو کسب می کنند.

پیامک کوتاه 

شرکت‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی نیز از پیامک برای ارسال اطلاعات در مورد آخرین تبلیغات خود یا ارائه فرصت‌هایی به مشتریان مشتاق استفاده می‌کنند. نامزدهای سیاسی کاندیدای انتخابات نیز از کمپین های پیام کوتاه برای انتشار اطلاعات مثبت در مورد پلتفرم های خود استفاده می کنند. با پیشرفت فناوری، بسیاری از کمپین‌های ارسال متن به مشتریان نیز به مشتریان اجازه می‌دهند که مستقیماً از طریق یک پیام متنی ساده پرداخت کنند یا به آنها بدهند.

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی با بازاریابی دیجیتال متفاوت است. بازاریابی اینترنتی تبلیغاتی است که صرفاً در اینترنت انجام می شود، در حالی که بازاریابی دیجیتال می تواند از طریق دستگاه های تلفن همراه، در سکوی مترو، در یک بازی ویدیویی یا از طریق یک برنامه تلفن هوشمند انجام شود.

بازاریابی اینترنتی هر گونه بازاریابی است که صرفاً در اینترنت انجام می شود. این بدان معنی است که منحصراً در وب سایت ها ظاهر می شود. این با بازاریابی دیجیتال متفاوت است که شامل بازاریابی اینترنتی و همچنین بازاریابی در سایت های رسانه های اجتماعی و برنامه های تلفن همراه می شود. این کمپین‌های بازاریابی می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های دیجیتال و دیگر پلتفرم‌ها انجام شوند.

چالش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال چالش های ویژه ای را برای تامین کنندگان آن ایجاد می کند. کانال های دیجیتال به سرعت در حال گسترش هستند و بازاریابان دیجیتال باید از نحوه عملکرد این کانال ها، نحوه استفاده گیرنده ها و نحوه استفاده از این کانال ها برای بازاریابی موثر محصولات یا خدمات خود مطلع باشند.

تیم حرفه ای و با تجربه شرکت رایاگرافیک با برقراری تمام چالش های ذکر شده برای مشتریان شما ، در دنیای رقابتی  بسیار جلو می برد و از دیگر رقبا متمایز می شوید. با ما خاص بودن را تجربه کنید .