پوستر

پوستر کاغذ چاپی است که برای اتصال به دیوار یا سطح عمودی طراحی شده است. پوسترها معمولاً شامل عناصر متنی و گرافیکی هستند، اگرچه ممکن است یک پوستر کاملاً گرافیکی یا کاملاً متنی باشد.

پوسترها به گونه ای طراحی شده اند که چشم نواز و آموزنده باشند.

پوسترها ممکن است برای اهداف مختلفی استفاده شوند. آنها ابزاری مکرر از تبلیغ کنندگان ، تبلیغ کنندگان ، معترضین و سایر گروه هایی هستند که سعی در انتقال پیام دارند. پوسترها همچنین برای بازتولید آثار هنری، به ویژه آثار مشهور، مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با آثار اصلی ، معمولاً کم هزینه هستند.

پوستر چیست؟

پوستر تبلیغات موقتی یک ایده، محصول یا رویدادی است که در یک فضای عمومی برای مصرف انبوه قرار داده شده است. به طور معمول، پوسترها شامل هر دو عنصر متنی و گرافیکی هستند، اگرچه یک پوستر ممکن است کاملاً گرافیکی یا کاملاً متنی باشد.

در دنیای امروز ، پوستر چیزهای زیادی است. این می تواند نوعی سرگرمی مشهور باشد که شما از یک مجله پاره می کنید ، آگهی ای که در مترو می بینید ، بازتولید یک اثر هنری معروف که در اتاق خوابگاه خود آویزان می کنید ، تبلیغاتی برای کنسرت در کنار ساختمان ، اعلامیه ای از طرف وزارت بهداشت به شما نشان می دهد که چگونه مانور Heimlich را در یک رستوران انجام دهید ، درخواست رأی دادن یا رأی ندادن به یک نامزد خاص – این لیست بی پایان است. پوستر در ابتدایی ترین شکل خود ، تبلیغ موقتی یک ایده ، محصول یا رویدادی است که در یک فضای عمومی برای مصرف انبوه قرار داده شده است.

پوستر هنر بالایی نیست. برخلاف نقاشی ای که در موزه می بینید ، یک پوستر منحصر به فرد نیست – صدها یا هزاران نسخه از یک تصویر داده شده در اطراف یک شهر یا کشور چاپ و پخش می شود و به دهها هزار بیننده اجازه می دهد با آن تماس بگیرند قبل از اینکه در اثر آب و هوا ، خرابکاری ، یا صرفاً تحت پوشش تبلیغات بعدی تخریب شود. برخلاف مونالیزا که صدها سال زنده مانده است ، یک پوستر گاهی اوقات فقط برای چند روز یا حتی چند ساعت قبل از ناپدید شدن دیده می شود ، به احتمال زیاد برای همیشه. از آنجایی که اوج شوق پوستر در دورانی قبل از عکاسی اتفاق افتاده بود ، ما در مورد بسیاری از طرح های ایجاد شده سابقه بسیار کمی داریم – در حقیقت ، تنها پوسترهایی که زنده مانده اند ، قسمت هایی از نسخه چاپی هستند که در وهله اول هرگز به نمایش در نیامده اند.

درست مثل زبان ، هیچ داستان مشخصی از زمان یا مکان ظهور اولین پوستر وجود ندارد. شواهدی از تابلوها و آثار شبه پوستری مربوط به مصر باستان وجود دارد که صاحب مشاغل حرفه خود را در کنار مغازه خود یا در روم باستان قلم می زند ، در حالی که حمام ها و میخانه ها با صفحات سفالین حاوی متن و نمادها مشخص می شدند تا نشان دهند چه فعالیت هایی در داخل اتفاق افتاد به نظر می رسد حتی در ویرانه های پمپئی نیز تابلوهایی وجود دارد که بوردلو را تبلیغ می کند – جسمی فیزیکی که ثابت می کند تا زمانی که چیزی برای فروش یا تجارت وجود داشته باشد ، انسان راهی برای تبلیغ آن پیدا کرده است. در شرق ، چاپ ابتدایی بلوک چوبی از اوایل ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وجود داشت ، جایی که قسمت های ابریشم تصاویر تزئینی یا قطعات متن نمایشی را به نمایش می گذاشت. اینها لزوماً پوستر یا تابلو نبودند ، اما تکنیکهای توسعه یافته و بکار رفته در صنعت چاپ مدرن تبدیل شده اند

فهرست
error: Content is protected !!